KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Zysk Yandexa wzrósł o 79%

25 kwietnia «Yandex» ogłosił niezbadane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2013 roku.

Według raportu, zysk netto spółki wzrósł o 79% w porównaniu z analogicznym wskaźnikiem tego samego okresu ubiegłego roku i wyniósł 2,2 mld rubli ($72,2 mln). Marża zysku netto wyniosła 28,1%.

Skonsolidowane przychody «Yandex» wzrosły o 36% (do 8 mld rubli) w porównaniu z analogicznym wskaźnikiem ubiegłego roku. Zysk operacyjny wzrósł o 57% i wyniósł 2,5 mld rubli.

Arkadij Volozh, dyrektor generalny spółki «Yandex», jest zadowolony z wyników:

My dobrze rozpoczęliśmy ten rok – osiągnęliśmy wysokich wyników finansowych i poważnie ulepszyliśmy część naszych produktów. Przede wszystkim uruchomiliśmy nową stronę główną Yandexa, a także zaktualizowaliśmy szereg aplikacji mobilnych, w szczególności Yandex.Market i Nawigator. Ponadto, w tym kwartale wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań, które zwiększają możliwości naszych produktów reklamowych (m.in. obrazki w linkach sponsorowanych Yandex.Direct – przyp. red.)

Według danych LiveInternet, 61,6% wyszukiwań w Rosji w pierwszym kwartale tego roku zostały zrealizowane przez «Yandex», co jest o 2,2 punkty procentowe więcej niż w 2012 roku. Ilość reklamodawców «Yandex» wzrosła o 26%, przekraczając 226 tysięcy.

SPRAWDŹ:   Yandex wreszcie opowiedział o sankcjach za emulację czynników behawioralnych

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: