KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Zaktualizowana Yandex.Metrika 2.0 wychodzi z bety!

Beta-testy narzędzia Yandex.Metrika 2.0 zbliżają się do końca. Nowa wersja serwisu będzie uruchomiona wkrótce, poinformował na oficjalnym blogu zespół Yandexa. Praca nad wersją beta 2.0 trwała od lipca ubiegłego roku. Wszystkie niezbędne funkcje dawnej „Metryki” już zostały przeniesione do nowego produktu. Po pierwszym wejściu do nowej wersji narzędzia (obecnie znajduje się pod adresem https://beta.metrika.yandex.com) można zobaczyć podpowiedzi opisujące nowe funkcje. Przypominam, że zmienić język z rosyjskiego na angielski można wciskając flagę w prawym dolnym rogu strony:

Yandex.Metrika 2.0 to przede wszystkim zupełnie nowe możliwości i narzędzia w porównaniu z poprzednią wersją:

  • Segmentacja danych pozwala przeglądać statystyki nie dla całej strony, a dla interesującej nas części wizyt.
  • Porównanie segmentów wyraźnie pokazuje zmianę grupy użytkowników w czasie lub różnicę między dwoma segmentami użytkowników.
  • W nowej Metryce 2.0 nie ma dawnego „Konstruktora raportów”, od teraz każdy raport jest konstruktorem.
  • Modele atrybucji pozwolą prawidłowo obliczyć konwersje z różnych źródeł ruchu.
  • Podsumowanie (w Google Analytics — Panele informacyjne) — informacja o całej stronie internetowej została całkowicie przerobiona. Teraz na niej można wyprowadzić absolutnie wszystkie dane z Metryki, a biblioteka widgetów pozwala szybko zebrać w „Podsumowaniu” wszystko, co najważniejsze.
  • „Tagi” pozwolą zrobić porządek jeśli pracujemy z dużą liczbą kont:

Zespół Yandex.Metrika uprzedza, że mogą wystąpić drobne rozbieżności w danych starej i nowej „Metryki” — jest to spowodowane zmianą algorytmów przetwarzania danych.

SPRAWDŹ:   Jak zacząć zbierać dane o swoich przyszłych klientach z Rosji, Ukrainy i Białorusi?

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: