KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Z Yandexa korzystają Panie biznesu, z Google – studenci

Ponad jedna trzecia użytkowników wyszukiwania wybrali sobie jedną wyszukiwarkę i korzystają wyłącznie z niej – o tym w swoim wystąpieniu na RIW-2012 opowiedział Włodzimierz Szipkow, dyrektor ds. badań TNS Rosja.

Według danych TNS za wrzesień 2012 roku, lojalność użytkowników do wyszukiwarek jest znacznie wyżej, niż do portali społecznościowych. W odróżnieniu od odbiorców sieci społecznościowych, z których tylko 14% korzysta z jednej, 34% internautów stale używa tej samej wyszukiwarki. Kolejne 40% korzysta z dwóch wyszukiwarek jednocześnie, 20% – trzech, 5% – czterech, a 1% – z pięciu i więcej.

Ciekawe, że ci użytkownicy, którzy korzystają z nie jednej i nie dwóch, a z większej ilości wyszukiwarek, w sumie korzystają z wyszukiwania znacznie aktywniej, co potwierdza średnia ilość stron wyświetlonych na miesiąc. Liczba ta jest niemal proporcjonalna do liczby witryn, które wybierają.

Wyniki porównania dwóch głównych rosyjskich wyszukiwarek Yandex i Google w strukturze odbiorców, wykazały, że wśród odbiorców Yandex jest znacznie więcej kobiet. A jeśli porównywać rodzaj zajęć, to z Yandexa korzysta więcej kierowników, a wśród użytkowników Google głównie uczniowie i studenci. Dlatego też, jeśli wyobrazić sobie hipotetyczną rodzinę z matką Panią biznesu i synem studentem, to matka będzie korzystać z Yandexa, a syn będzie szukać w Google.

searchengines.ru

SPRAWDŹ:   Blok Yandex.Direct teraz na dole wyników wyszukiwania

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: