KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex zastąpi Google jako wyszukiwarkę domyślną w przeglądarce Firefox

Na oficjalnym blogu Mozilla poinformowała o zmianach w swojej przeglądarce internetowej Firefox. W wersji programu dla użytkowników z USA wyszukiwarką domyślną będzie Yahoo, a w rosyjskiej wersji przeglądarki – Yandex.

Yandex — wyszukiwarka domyślna w Mozilla Firefox

Mozilla zawarła pięcioletnią umowę o współpracy z Yahoo – zastąpi wyszukiwarkę, zainstalowaną w przeglądarce Firefox domyślnie. Zmiany dotkną użytkowników z USA. Jak zauważa portal Ars Technica za przywilej bycia wyszukiwarką domyślną w przeglądarce Firefox, Google płacił Mozilli około 100 mln dolarów rocznie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Stanowiło to około 85% przychodów firmy.

Google pozostanie w alternatywnych wersjach źródeł wyszukiwania w przeglądarce wraz z Bing, DuckDuckGo, eBay, Amazon, Twitter i „Wikipedii”.

Jeśli chodzi o wersję przeglądarki przeznaczonej dla rynku rosyjskiego, wyszukiwarką domyślną znów będzie Yandex, a jego wbudowanymi alternatywami – Google, DuckDuckGo, OZON.ru, Price.ru, Mail.ru i „Wikipedia”.

W czerwcu 2012 roku Mozilla usunęła Yandex z pozycji głównej wyszukiwarki w Firefox w Rosji. Przyczyną stało się zawarcie globalnego porozumienia z Google.

SPRAWDŹ:   Yandex skomentował słowa Putina o amerykańskim wpływie na firmę

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: