KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex zamierza sprzedawać leady poprzez system reklamowy Yandex.Direct

Yandex przygotowuje ważną aktualizację systemu reklamowego. W ramach kampanii reklamowej w Yandex.Direct realizowana będzie strategia optymalizacji CPA i możliwość uzyskania maksymalnej liczby konwersji wg stałej stawki.

Jeśli nałożymy plany dotyczące CPA na wcześniej zapowiadane reklamowe możliwości platformy „Wyspy” — jest prawdopodobne, że w najbliższej perspektywie Yandex przygotuje sprzedaż lead’ów. Yandex „Wyspy” przenoszą do wyników wyszukiwania czynności, wcześniej charakterystyczne tylko dla formularzy w znalezionych serwisach. W celu kupowania książki lub biletu w wynikach wyszukiwania, za pomocą „Wysp” można stworzyć działający przycisk „Kupić”.

Formalnie, nawet kliknięcie w reklamę już można uznać za lead, ale zawsze są ci klienci, którzy chcieliby otrzymywać trochę więcej informacji o użytkownikach i są gotowi za to zapłacić znacznie wyższą cenę: z punktu widzenia Yandex głupio byłoby nie spróbować na tym zarobić.

Ciekawe, że z punktu widzenia użytkownika, szukającego towar lub usługę, sam interfejs zamówienia realizowany przez załogę Yandexa, może być wygodniejszy, ponieważ wymaga mniej czasu na zrozumienie wszystkich formularzy zamówienia mnóstwa sklepów i serwisów internetowych. Jednak w przypadku Yandexa mogą pojawić się nowe zagrożenia — użytkownicy mogą kojarzyć zły serwis dostawcy z samym Yandexem.

Źródło: roem.ru

SPRAWDŹ:   Yandex.Direct testuje nowe interaktywne bloki reklamowe

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: