KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex zaktualizował lokalne wyszukiwanie na Białorusi

Yandex zaktualizował formułę rankingu dla wyszukiwania w białoruskim internecie. Teraz wyszukiwarka bierze pod uwagę ilość czasu, który białoruscy użytkownicy spędzają na lokalnych stronach, na które przechodzą z Yandex.by.

Dzięki takiej aktualizacji algorytmu, Yandex będzie mógł wyświetlać na wyższych pozycjach strony z informacjami, przydatnymi właśnie dla Białorusinów.

Nowy algorytm dotknął tak zwane „krajowe” zapytania, odpowiedzi na które zależą nie od dokładnej lokalizacji lub miejscowości, a od regionu użytkownika. Na przykład, zapytania o aktach ustawodawczych lub programu szkolnego na rok. W nowym rankingu wyszukiwarka daje większą wagę regionalnym stronom, gdzie białoruscy użytkownicy dłużej się zatrzymują. W ten sposób, na zapytanie [kodeks pracy] w języku rosyjskim mieszkańcy Białorusi w pierwszej kolejności zobaczą lokalne serwisy o prawie pracy Białorusi.

„Nauczyliśmy wyszukiwarkę dokładniej określać, które strony internetowe są przydatne dla Białorusinów — powiedziała Elena Bubnova, menadżer wyszukiwarki na Białorusi. — Dla systemu trudno jest sklasyfikować białoruskie strony, gdyż teksty na nich są często tylko rosyjskojęzyczne, przy czym mogą być użyte rosyjskie nazwy miast i ruble, bo nazwy walut w Rosji i na Białorusi są takie same. Aby prawidłowo określić „obywatelstwo” witryny, wyszukiwarce trzeba mieć więcej sygnałów o jego trafności wg białoruskich zapytań — m.in. uwzględniamy informację o czasie trwania wizyt lokalnych użytkowników.”

Dwa lata temu Yandex na Białorusi nauczył się odpowiadać na geograficznie zależne zapytania, które odnoszą się do aktualnej lokalizacji użytkownika.

SPRAWDŹ:   Yandex wyprzedził Bing

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: