KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex wyprzedził Bing

Najnowsze dane comScore qSearch wykazały, że pod koniec 2012 roku Yandex wyprzedził wyszukiwarkę Microsoft, zajmując czwarte miejsce na świecie.

Yandex wyprzedził BingTendencja ukształtowała się jeszcze w listopadzie 2012: Yandex przetworzył 4.62 miliarda zapytań przeciwko 4.48 miliarda zapytań do Bing, co wynosi 2.6% całości światowych zapytań. W grudniu sytuacja się powtórzyła, ale przewaga Yandexa jest już bardziej wyraźna: 4.84 miliarda zapytań (2.8%) Yandexa i 4.48 mld (2.5%) Bing.

Google pozostaje liderem wyszukiwania, po przetworzeniu w tym samym miesiącu 114.73 miliardów zapytań, z udziałem w rynku w wysokości 65.2%. Drugie miejsce zajmuje chińska wyszukiwarka Baidu (14.5 miliardów, 8.2%), następnie idzie Yahoo (8.63 miliardów, 4.9%). Mimo to, że faktycznie Yahoo pracuje wg technologii Bing, comScore przypatruje się jej i «stronom internetowym Microsoft» (w tym wyszukiwanie w Office, Windows Live i Bing) oddzielnie.

Liczba unikalnych użytkowników wyszukiwania w grudniu wyniosła 268.6 milionów dla Bing i tylko 74.4 miliona dla Yandex. Podobne rozbieżności liczby użytkowników i wyszukiwań można objaśnić czynnikiem językowym – w języku angielskim użytkownicy mogą odwoływać się do wielu wyszukiwarek oprócz Google, natomiast Yandex jest liderem rosyjskiego segmentu wyszukiwania, który posiada 60% rynku i przeciętny rosyjskojęzyczny użytkownik korzysta z niego bardzo intensywnie.

SPRAWDŹ:   Yandex.Direct dodaje obrazki do reklam kontekstowych

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: