KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex wyłączył linki dla rankingu? W odpowiedzi na to specjaliści z branży SEO wymyślili nowy serwis internetowy

Kierownik serwisów wyszukiwarki Yandex poinformował o wyłączeniu rankingu z wykorzystaniem linków dla około połowy komercyjnych branż.

1394699081_d0afd0bdd0b4d0b5d0bad181-d0b1d0b5d0b7-d181d181d18bd0bbd0bed0ba_600

12 marca na konferencji «Tydzień Białoruskiego Internetu» w Mińsku kierownik serwisów wyszukiwarki Yandex Aleksander Sadowski poinformował o wyłączeniu rankingu z wykorzystaniem linków dla około połowy komercyjnych branż. Przypomnijmy, jakich branż to dotyczy: Elektronika i sprzęt AGD, Odzież i akcesoria, Nieruchomości, Zdrowie i uroda, Turystyka i rekreacja, Usługi prawne, Projektowanie stron internetowych i pozycjonowanie. Część branż działa póki co na podstawie starego rankingu z wykorzystaniem linków.

„Mamy nadzieje, że zasoby, używane do tej pory w celu manipulowania linkami, teraz posłużą instrumentem dla polepszenia jakości stron internetowych. W wyniku tego wygrają użytkownicy, biznes i wyszukiwarki” – mówią przedstawiciele Yandexu.

W odpowiedzi na ten krok specjaliści branży SEO przedstawili seoprovider.ru – automatyczny agregator, który pozycjonuje strony internetowe bez użycia linków.

Wiktor Nagaytsew, dyrektor generalny SEOprovider.ru, komentuje sprawę następująco: ” W czasach niepewności dla całego rynku SEO przedstawiamy serwis, który pozycjonuje strony internetowe bez użycia linków. Projekt opiera się na alternatywnych dostępnych czynnikach rankingu największej rosyjskiej wyszukiwarki internetowej. Są to przede wszystkim społecznościowe, komercyjne, bazowe/statystyczne i behawioralne czynniki. Szanujemy decyzję Yandexa, a ponadto realizujemy wypowiedzi jego pracowników: pracujemy nad rzeczywistą poprawą jakości strony internetowej, jej zawartości, usability, wzmacniamy pozycje strony internetowej w mediach społecznościowych”.

Według niego, dany serwis jest wynikiem żmudnej pracy 60 specjalistów od marketingu w wyszukiwarkach w ciągu trzech lat: „Stworzenie projektu kosztowało nas 3 miliony dolarów, i bardzo sie cieszymy, że udało się nam stworzyć nowe narzędzie, które działa w obecnych warunkach rynkowych! Za jego pomocą realizujemy cele biznesowe, tworzymy strony przyjazne użytkownikom i poprawiamy jakość wyszukiwania.”

SPRAWDŹ:   W 2013 roku zyski Yandexa wzrosły o 64%

Żródło: http://mirineta.com/

 

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: