KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex wesprze dostawę towarów do regionów

Yandex podpisał umowę partnerską z MultiShip – agregatorem serwisów logistycznych dla sklepów internetowych, który skupia praktycznie wszystkie największe serwisy logistyczne Rosji. Z MultiShip współpracuje ponad 300 sklepów internetowych z całego kraju. Na dzień dzisiejszy serwis pozwala na wysłanie zamówień do ponad 40 tys. rosyjskich miejscowości i liczy ponad 2 tys. punktów odbioru osobistego. Wszystkie transakcje rozliczeniowe pomiędzy klientami a serwisami logistycznymi są prowadzone przez MultiShip.

1503818_699103806801106_1894795655_n

Warunki umowy partnerskiej są następujące: Yandex nabywa za tysiąc dolarów amerykańskich oprogramowanie komputerowe MultiShip i inwestuje kilka milionów w rozwój firmy. Po podpisaniu umowy deweloperzy MultiShip staną się częścią zespołu Yandex.

Dzięki tej współpracy MultiShip może zaproponować klientom nowe możliwości i serwisy, co doprowadzi do rozszerzenia bazy klientów. Natomiast Yandex będzie mógł korzystać z zakupionego oprogramowania w celu obliczania czasu i kosztu dostawy towarów na Yandex.Market.

Jesienią 2013 roku Yandex zaproponował właścicielom sklepów internetowych nowy model rozmieszczania oferowanych produktów – koszt za akcję (Cost Per Action, CPA). Nowy modelzakłada, że użytkownicy będą mogli załatwić zakup towaru od razu na Yandex.Market, a sklepy – płacić za otrzymane zamówienie. Przedstawiciele Yandex.Market są pewni, że rozmieszczenie towarów na podstawie CPA powinno zmniejszyć odległość pomiędzy wyborem a zakupem towarów. Użytkownik może zrobić wybór i natychmiast zamówić produkt bez opuszczania strony. Pozwoli to uprościć proces zakupu oraz pomoże sklepom zwiększyć liczbę zamówień. Za złożone zamówienie sklep będzie płacił 1% od kosztów towaru, niezależnie od kategorii produktu.

SPRAWDŹ:   Zimna wojna pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi zagraża IT-biznesu

Szef Yandex.Market Aleksey Avdey komentujeto następująco:
„Rynek handlu internetowego w Rosji rozwija się głównie z powodu regionów, i najważniejszą przeszkodą w tym przypadku są problemy logistyczne. Nie wszystkie sklepy, szczególnie małe, mogą zorganizować dostawę na terenie całego kraju. To szkodzi zarówno osobom sprzedającym, jaki i kupującym. Inwestując w oprogramowanie MultiShip chcemy nawiązać sprawną komunikacje sklepów internetowych z nabywcami z różnych miast Rosji. Ponadto, rozważamy możliwość współpracy z MultiShip jako z partnerem, pomagającym w kwestii dostawy sklepom, które są podłączone do Yandex.Market.”

Szef MultiShip Mergen Chumudov dodaje:
„Jesteśmy przekonani, że współpraca z Yandex pomoże nam zmienić rynek logistyczny i uprości proces organizacji dostawy dla sklepów internetowych. Mamy kontakt z firmami logistycznymi, posiadamy platformę technologiczną oraz pozytywne doświadczenie pracy w regionach. Mając technologię i wsparcie ze strony Yandex możemy w najkrótszym czasie otworzyć dostęp do regionów dla wszystkich rosyjskich sklepów internetowych. Nie ulega wątpliwości, że to da impuls do szybkiego rozwoju handlu internetowego w Rosji.”

Źródło: http://www.searchengines.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: