KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Aktualizacja Yandex Webvisor 2.0

Zespół Yandex.Metrica zapowiedział właśnie aktualizacje Webvisora do wersji 2.0. Co nowego zobaczymy?

Dynamiczne strony

Webvisor 2.0 będzie poprawnie nagrywać treści, które powstają dynamicznie, podczas gdy użytkownik ogląda stronę. Na przykład, towary w katalogu sklepu, które zmieniają kolejność jeśli użytkownik przewija stronę, gdy zawartość katalogu dobierana jest z uwzględnieniem obejrzanych produktów. Lub na portalach newsowych — indywidualnie dobierane artykuły na podstawie tego, jakie teksty użytkownik przeczytał wcześniej.

Treść zewnętrznych serwisów

Niektóre rodzaje treści tworzone są przez serwisy podłączone do witryny. Między innymi livechaty lub systemy rekomendacji spersonalizowanych — na przykład, widget polecanych produktów.

Obecnie na miejscu takiego widgetu w nagraniu Webvisora najczęściej będą pokazane inne treści, niż widział użytkownik. Natomiast Webvisor 2.0 zawsze będzie poprawnie odtwarzać takie elementy. To samo odnosi się do bloków reklamowych — nowy Webvisor będzie nagrywać je bardzo dokładnie.

Będziemy mogli więc ocenić efekt zewnętrznych serwisów oraz śledzić, jak reklama wpływa na zachowania użytkowników.

Przejścia z urządzeń mobilnych

Odwiedziny z urządzeń mobilnych będą nagrywane dokładniej. Nowy Webvisor będzie w stanie „złapać” przełączanie z wersji desktopowej na mobilną, kiedy to odbywa się bez przeładowania strony. A poza tym — odpowiednio wyświetlać stronę po obróceniu ekranu.

Inna przydatna aktualizacja: do rekordów wizyt z telefonów zostaną dodane kontury telefonu lub tabletu. Ta drobna zmiana pozwoli lepiej orientować się w tym, co się dzieje na ekranie.

SPRAWDŹ:   Strony z Yandex.Metrica nie działają na Ukrainie. Jak naprawić kod?

Aby zapisać się na beta-testy nowej wersji Webvisora, trzeba zostawić maila i numer swojego licznika Yandex.Metrica w tym formularzu.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: