KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex uruchomił w chmurze serwis rozpoznawania rosyjskiej i tureckiej mowy

W komunikacie prasowym korporacji czytamy, że Yandex uruchomił w chmurze serwis rozpoznawania SpeechKit Cloud. Za jego pomocą programiści mogą nauczyć swoje aplikacje rozumieć polecenia głosowe w języku rosyjskim i tureckim.

main_interaction

Jak informuje służba prasowa Yandexa, SpeechKit Cloud można zainstalować w najróżniejszych programach i urządzeniach. Serwis może otrzymywać polecenia głosowe w laptopach, w urządzeniach mobilnych i elektronice użytkowej, wykonywać głosowe sterowanie nawigacją i innymi programami samochodowymi, zapewniać pracę głosowego menu autorespondera, rejestrować wizyty pacjenta w instytucjach medycznych.

Na dzień dzisiejszy SpeechKit Cloud jest używany przez Oktell, producenta oprogramowania dla call centrów, oraz przez producenta robota domowego Cubic. System Oktell rozpoznaje język, w którym mówi osoba dzwoniąca do call center i łączy ją z wybranym specjalistą, a Cubic rozumie zadane przez człowieka pytania i odpowiada na nie.

SpeechKit Cloud bazuje się na technologii rozpoznawania mowy Yandex SpeechKit, która została uruchomiona przez Yandex w 2013 roku. Teraz jest ona wykorzystywana w 400 aplikacjach mobilnych dla Android, iOS i Windows Phone i każdego dnia przetwarza miliony zapytań głosowych.

SpeechKit Cloud rozumie język rosyjski oraz turecki. Przetwarzanie zapytań głosowych odbywa się na serwerach przynależących do Yandexa. Rozpoznawanie trwa około sekundy: tyle czasu mija od wysłania danych na serwer do momentu uzyskania odpowiedzi. Jakość rozpoznawania podczas dyktowania tekstu w języku rosyjskim wynosi 82%, w przypadku krótkich zapytań zawierających od trzech do pięciu słów – 85%. Najlepiej system rozpoznaje zapytania geograficzne – w 95%.

SPRAWDŹ:   Yandex zastąpi Google jako wyszukiwarkę domyślną w przeglądarce Firefox

Koszt podłączenia SpeechKit Cloud zależy od planowanej liczby zapytań, którą ma obsługiwać program. Przez pierwszy miesiąc programiści mogą korzystać z usługi bezpłatnie.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: