KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex uruchomił opcję wyszukiwania wpisów na Facebooku

Każdy rosyjskojęzyczny wpis z Facebooka może pojawić się teraz w wynikach wyszukiwania Yandex.

main_facebooksearch

Wyszukiwarka Yandex rozpoczęła indeksowanie postów z Facebooka. Wiadomości i zdjęcia, zamieszczone przez użytkowników w trybie otwartym, wyświetlą się w wynikach wyszukiwania Yandex. Wcześniej, wyszukiwanie terści w tym największym na świecie serwisie społecznościowym oferowała jedynie przeglądarka Bing firmy Microsoft.

content_Снимок_экрана_2014-01-14_в_13.18.14

Według biura prasowego spółki, „Yandex zawarł umowę z Facebookiem, na podstawie której zyskał pełny dostęp do danych publicznych w sieci społecznej (firehose). Już dziś wpisy z Facebooka można znaleźć już w wynikach wyszukiwania wśród blogów, w niedalekiej przyszłości pojawią się także w głównej wyszukiwarce Yandexa – na yandex.ru”.

Aby uniknąć indeksowania swoich publikacji, należy skonfigurować ustawienia prywatności dla całej strony lub dla poszczególnych wpisów.

„Yandex dostaje dane publiczne użytkowników Facebooka w krajach WNP i Turcji. Obecnie w wyszukiwaniu danych z blogów dostępne są wpisy mieszkańców Rosji, Ukrainy, Białorusi i innych krajów WNP. Najnowsze posty trafiają na blogs.yandex.ru prawie natychmiast po opublikowaniu. Przykładowo, użytkownicy mogą zobaczyć, co mówi się na Facebooku o nowych odcinkach Sherlocka Holmesa. Nieco później dostępne będą nie tylko wpisy, ale również komentarze tych wpisów. Oczywiście, do wyników wyszukiwania nie trafią profile i wpisy prywatne”- czytamy w oświadczeniu Yandexa.

W chwili wyświetlania wyników wyszukiwania rosyjska wyszukiwarka będzie również uwzględniała popularność linków do stron internetowych na Facebooku. Wpłynie to bezpośrednio na budowę rankingów.

Mimo tego, że wielu użytkowników skarżyło się na brak wygodnego wyszukiwania na Facebooku, wiadomość o indeksowaniu postów przez Yandex wywołała już wiele negatywnych komentarzy w sieci społecznej.

SPRAWDŹ:   Matrixnet - metoda uczenia maszynowego, czyli jak działa ranking w Yandex

Indira Paśko

Źródło: http://therunet.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: