KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex uruchomił nowy serwis „Gorod”

Wyszukiwarka Yandex uruchomiła usługę Yandex.Gorod (czyli Miasto), która pozwala wyszukiwać i wybierać interesujące użytkownika organizacje. Za pomocą tego serwisu można będzie znaleźć restauracje, salon piękności lub inne potrzebne miejsce. Usługa jest już dostępna na gorod.yandex.ru i w aplikacjach dla iOS i Android.

Яндекс.Город-

Yandex.Gorod pozwala znaleźć organizację w dowolnej rosyjskiej miejscowości. Użytkownicy mogą wyszukać je zgodnie z kryterium popularności, lokalizacji i innych parametrów. W ten sposób serwis podpowie, gdzie znajduje się najbliższa apteka i restauracja oferująca dania kuchni europejskiej, bezprzewodowy dostęp do internetu lub letni taras. W dokonaniu wyboru pomogą zdjęcia i recenzje użytkowników, a także ranking organizacji. Można zostawić swoją opinią i głosować „za” lub „przeciw” znanych już nam organizacji.

Szef serwisu Kirill Votjakov mówi:
„Gdy musimy wybrać jakiś lokal, zazwyczaj pytamy o radę swoich znajomych. Jednak, najzwyczajniej z powodu braku doświadczenia, oni nie zawsze mogą pomóc. Na Yandex.Gorod można wyszukać potrzebne nam miejsce w oparciu o doświadczenie wielu ludzi. W przyszłości ten serwis rozwiąże wszystkie zadania związane z organizacjami, łącznie z rezerwacją stolika w restauracji i zapisem do fryzjera. Taka funkcjonalność już dziś jest dostępna w Moskwie, Petersburgu i częściowo jeszcze w kilku miastach, lecz na razie tylko w wersji webowej.”

19121643-Capture-605x388

W komunikacie spółki czytamy, że na dzień dzisiejszy Уandex.Gorod ma największą w Rosji bazę recenzji, które są przekazywane przez 70 partnerskich stron internetowych. Yandex analizuje otrzymane recenzje za pomocą technologii wydobycia faktów z tekstu i pokazuje najbardziej treściwe fragmenty. Czytając je można poznać zalety i wady danego miejsca. W przypadku organizacji z niewielką liczbą recenzji Yandex.Gorod tworzy i wyświetla ranking, który jest obliczany na podstawie wielu czynników i jest chroniony przed oszustami.

SPRAWDŹ:   Yandex.Direct testuje nowe interaktywne bloki reklamowe

Nowy serwis wykorzystuje bazę organizacji Yandexa oraz informacje od partnerów. W celu przyciągania nowych klientów organizacje mogą dodawać informacje o sobie do bazy Yandexa. Będą one dostępne w Yandex.Gorod i w wyszukiwarce, a także na mapach, w aplikacjach mobilnych Yandex.Maps i Navigator.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: