KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Yandex uruchomił darmowy serwis do tworzenia sklepów internetowych

Program Merchium jest oparty o system zarządzania treścią CS-Cart, który został opracowany przez spółkę Simtech, i serwis płatniczy utworzony przez Yandex.Money.

main_feature_preview_design_2

Służba prasowa Yandex informuje, że Yandex.Money oraz spółka Simtech uruchomiły w chmurze Merchium – program pomagający tworzyć sklepy internetowe. Program bazuje się na systemie zarzadzania treścią CS-Cart, należącym do Simtech, oraz na serwisie płatniczym od Yandex.Money.

Za pomocą Merchium każdy może za darmo założyć sklep internetowy, nie posiadając przy tym specjalnych umiejętności. Może to być osobna strona internetowa, dodatek do już istniejącego zasobu lub aplikacja na portalu społecznościowym Facebook lub VKontakte. W serwisie można skonfigurować wszystkie niezbędne funkcje: katalog produktów, koszyk, prywatną strefę kupującego i system przyjmowania płatności.

Merchium pozwala przyjmować płatności za pomocą portfeli elektronicznych Yandex.Money i WebMoney, kart kredytowych Visa/Visa Electron, MasterCard i Maestro, z rachunków telefonów komórkowych największych rosyjskich operatorów oraz gotówkę wpłacaną przez terminale i sklepy telefonii komórkowej.

Platforma jest zintegrowana z innymi usługami Yandex. Na przykład, katalog produktów sklepu można załadować na Yandex.Market, a punkty sprzedaży towarów zaznaczać na Yandex.Maps.

Vladimir Kalyniak, dyrektor generalny spółki Simtech, poinformował, że obecnie ponad 35 tysięcy sklepów internetowych na całym świecie używają systemu CS-Cart. Teraz platforma jest zorientowana na pracę w Runecie, jednak w przyszłości spółka planuje rozszerzyć zakres terytorialny swojej działalności na rynki krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Simtech oczekuje, że w ciągu najbliższych dwóch lat w oparciu o Merchium zostanie utworzone około 10 tysięcy sklepów internetowych.

SPRAWDŹ:   Gdzie w Runecie znaleźć starsze osoby? Możliwości reklamowe sieci społecznościowej Odnoklassniki

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: