KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex uruchomił beta wersję Metryki 2.0

Yandex poinformował o uruchomieniu beta wersji Metryki 2.0. Według służby prasowej Yandex, możliwości nowej wersji serwisu pozwolą rozwiązać różne zadania, począwszy od oceny efektywności reklamy, a skończywszy na planowaniu jej zakupu.

580b0997de7312692b6871ae1293bb30

W odróżnieniu od poprzedniej wersji Metryki, która oferowała głównie stworzenie standardowych raportów, nowy serwis pozwala tworzyć raporty z wykorzystywaniem dowolnych kombinacji ustawień. Pomoże to szybciej otrzymać odpowiedź na zadane przez właściciela strony internetowej pytanie.

Oprócz tego, nowa Metryka charakteryzuje się wygodnym narzędziem do segmentacji, które pozwala na generowanie raportów dla każdej grupy użytkowników. W celu dokładnego określenia grupy w Metryce 2.0 istnieje ponad 50 różnych warunków i atrybutów. Ponadto segmenty mogą być porównywane między sobą.

1a82b209d279a838f97fefc890c84fc3

Nowa Metryka potrafi robić podział danych w zależności od tego, czy użytkownik strony internetowej jest nowy czy już dawno zarejestrowany, a także wyświetlać informacje na temat tego, skąd on został przekierowany na stronę podczas swojej ostatniej wizyty i jak dokładnie pojawił się na stronie po raz pierwszy. Ostatnia z wymienionych funkcji będzie bardzo przydatna dla oceny efektywności poszczególnych źródeł ruchu.

Metryka 2.0 zachowa wszystkie możliwości, które były dostępne w poprzedniej wersji, a innowacje, o których mowa powyżej, będą bezpłatne i dostępne dla właścicieli wszystkich stron internetowych.

yandex_metrica_mobile-900x397

W obecnym czasie można korzystać zarówno ze starej, jak i z najnowszej wersji Metryki. Do tego trzeba tylko zainstalować na swojej stronie licznik. W przypadku, gdy licznik jest już zainstalowany, nie ma potrzeby ponownej jego instalacji, ponieważ dla niego nie wprowadzono żadnych zmian.

SPRAWDŹ:   Yandex otwiera się dla Chin. Pierwsze biuro powstało w Szanghaju

Za jakiś czas na stronie serwisu 2.0 pojawi się Webwizor, mapa kliknięć, monitoring stron internetowych oraz statystyki dla “Yandex.Wysp”. Zobaczyć, jak Metryka 2.0 działa w praktyce, można tu.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: