KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex uruchamia nową platformę wyszukiwania „Wyspy”

Yandex poinformował o oficjalnym uruchomieniu beta-wersji platformy wyszukiwania Wyspy dla użytkowników z Rosji, Ukrainy i Turcji. Teraz platforma z nowym interfejsem i interaktywnymi odpowiedziami jest dostępna bezpośrednio w wyszukiwarce Yandex.

Na beta.yandex.ru nowy «wyspowy» interfejs jest już uruchomiony w wyszukiwaniu Zdjęć, Wideo i na stronie głównej Yandex. Stopniowo na niego przejdą wszystkie inne serwisy wyszukiwarki. Yandex rozwija Wyspy od razu na wszystkich urządzeniach – komputerach, tabletach i smartfonach.

Taras Sharov, kierownik projektu Wyspy: «Wyspy – to koncepcja, w której tworzymy platformę, a właściciele witryn wypełniają ją treścią. Dziś robimy kolejny krok i uruchamiamy wersję beta Wysp z pierwszymi interaktywnymi odpowiedziami. Stopniowo będziemy zwiększać ich ilość, dodając w wyszukiwarce tylko naprawdę przydatne wyspy».

Po raz pierwszy Yandex.Wyspy zostały zaprezentowane na konferencji YaC/m 2013. Główną cechą nowej platformy były nazwane wyniki wyszukiwania w kształcie bloków oraz możliwość ich zmiany w zależności od zapytania. W menu nawigacji pojawiają się tylko te serwisy Yandexa, które mają odpowiedź na dane zapytanie. Same bloki są dobre w tym, że mogą zawierać najróżniejsze rodzaje informacji: tekst, obrazki, wideo oraz interaktywne formularze.

Playground dla webmasterów, gdzie mogą spróbować stworzyć własną wyspę, znajduje się tutaj. Prezentację nowej platformy można obejrzeć tu.

SPRAWDŹ:   Wyszukiwarka Yandex daje pierwszeństwo stronom, nie zawierającym szokujących reklam

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: