KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex spróbuje nauczyć użytkowników poprawnej pisowni

Obecnie w Sieci jest bardzo dużo analfabetów. I dobrze byłoby, gdyby błędy powstawały tylko w trudnych wyrazach i zdaniach. Ale przecież po raz spotyka się «спосибо», «пажалусто», «дешего» i tym podobne słowa. O interpunkcji w wielu przypadkach i mowy nie idzie, brak znaków interpunkcyjnych starają się naprawić ogromną ilością nawiasów, znaków zapytania i wykrzykników na końcu zdania. Ogólnie rzecz biorąc, robi się smutno. Teraz «Yandex» opowiedział o serwisie, który pomoże tym użytkownikom, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak prawidłowo napisać niektóre słowa.

Nowy serwis o nazwie «Praca nad błędami» («Работа над ошибками»), a on uruchomiony w sam raz na początku nowego roku szkolnego. Dla słów, które powodują problemy u użytkowników, Yandex pokaże poprawną pisownię, a nawet akcent. Ponadto, twórcy postarali się i nad tym, aby użytkownik widział najczęstsze błędy w pisowni danego słowa. I co jeszcze warto podkreślić, to dwujęzyczność serwisu na najwyższym poziomie.

«Praca nad błędami» pomoże i Rosjanom i Ukraińcom. Oczywiście serwis nie jest w stanie radykalnie zmienić obecną sytuację w Sieci, ale przynajmniej jakaś część użytkowników będzie mogła nauczyć się pisać słowa poprawnie. Tutaj jeszcze problem polega na tym, że aby skorzystać z tej usługi musisz przecież chcieć nauczyć się poprawnej pisowni słowa. A nie tak wielu z nich jest w potrzebie. Często słyszymy, że «nie jestem na sprawdzianie», «piszę jak umiem» itp.

Ale co zrobić, i tak dobrze, że takie przedsięwzięcie powstało.

SPRAWDŹ:   LinkLink zaobserwował spadek przychodów sprzedawców linków w Rosji

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: