KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex: Rosjanie szukają obrazków w sieci dla rozrywki

Yandex przedstawił wyniki badań, dotyczących powodów wyszukiwania przez Rosjan obrazków w Internecie. Publikacja badania na blogu spółki zastała powiązana z pojawieniem się nowej funkcji w Yandex.Images.

Yandex przeprowadził badanie ankietowe, w którym zapytał 2500 swoich użytkowników, w jakim celu wyszukują w internecie zdjęcia. Każdy z respondentów mógł wybrać kilka odpowiedzi.

Okazało się, że najczęściej użytkownicy szukają obrazków dla zabawy i pozytywnych emocji (tak odpowiedziało 62% respondentów). Nie obce są im również bardziej przyziemne rzeczy: 60% respondentów stwierdziło, że zajmują się wyszukiwaniem obrazków z praktycznych względów, na przykład, aby zilustrować sprawozdanie, a 55% – żeby znaleźć zdjęcia na interesujący ich temat, na przykład samochody czy moda.

yandex-500px-53b14d1618d80

Wśród popularnych odpowiedzi mamy również:
– dowiedzieć się, co nowego wydarzyło się w świecie i w różnych dziedzinach życia,
– znaleźć ciekawe pomysły na życie i uzyskać estetyczną przyjemność.
41 % badanych przyznało, że szukają obrazków w internecie tylko po to, aby zabić czas, a 35% – żeby oderwać się od monotonii pracy.

Aby pomóc tym, którzy szukają w internecie czegoś abstrakcyjnego lub inspiracji, Yandex.Images przedstawił nowy projekt pod nazwą „365 chwil”. Każdego dnia na głównej stronie wyszukiwarki zdjęć będzie pojawiać się jedno nowe zdjęcie, wykonane przez profesjonalnego fotografa.

53ba7-clip-363kb

Użytkownicy będą mogli za darmo pobrać zdjęcie dla pulpitu lub wyszukać podobne zdjęcia. Projekt działa wspólnie z witryną dla profesjonalnych fotografów 500px, choć Yandex proponuje partnerstwo również innym foto-hostingom.

SPRAWDŹ:   Wyszukiwarka Yandex daje pierwszeństwo stronom, nie zawierającym szokujących reklam

Według danych Yandexa, 25% rosyjskich użytkowników internetu codziennie wyszukuje obrazki, a 80% podłączonych do sieci osób robi to przynajmniej kilka razy w tygodniu. Spółka nie ujawnia, ile zapytań przypada na Yandex.Images, ale porównuje liczbę przetwarzanych każdego dnia zapytań do zbioru opowieści, składającego się z 640 księg.

Źródło: tjournal.ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: