KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex przełączył się na nowy interfejs wyszukiwarki na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie

Yandex zmienił interfejs wyszukiwarek na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. To zostało w zeszłym tygodniu zauważone przez wielu użytkowników.

Nowy interfejs jest prawie taki sam jak interfejs yandex.com i beta.yandex.ru:

Yandex.ua_scrin

Ponieważ w oficjalnych źródłach nie pojawiło się informacji na ten temat, przedstawiciele Yandex.Ukraina zostali poproszeni o komentarz. Oto jak komentuje zmianę interfejsu Aleksander Mazaikin, szef serwisu wyszukiwania Yandex:

„Rzeczywiście, w piątek przeszliśmy na nowy interfejs wyszukiwarek na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. W ostatnich miesiącach część użytkowników Yandexa już pracowała w nowym interfejsie, staraliśmy się uwzględnić wszystkie ich uwagi. Stary interfejs w tych krajach nie jest już obsługiwany.

Naszym celem jest stworzenie wygodnej, łatwej w obsłudze i lepiej odpowiadającej potrzebom naszych użytkowników strony z wynikami wyszukiwania. Jeśli użytkownik z jakiegoś powodu uzna nowy interfejs za gorszy od poprzedniego, to chętnie wysłuchamy jego uwag na temat tego, co powoduje utrudnienia.

Jeśli chodzi o uruchomienie Yandex.Islands dla wszystkich użytkowników, a także przejście rosyjskich użytkowników na nowy interfejs wyszukiwarki, to możemy powiedzieć, że takie działania są planowane, lecz konkretnych terminów na razie podać nie możemy.”

Specjaliści uważają, że wprowadzenie nowego interfejsu jest kolejnym krokiem Yandexa do wdrożenia wyświetlania wyników wyszukiwania za pomocą Yandex.Islands dla wszystkich. Aleksander Kozhevnikov, dyrektor techniczny spółki „Skobeev i partnerzy”, podkreśla: „Yandex lubi testować swoje aktualizacje i nowości na „żywych ludziach”. Wcześniej w podobnych eksperymentach uczestniczyły tylko małe grupy użytkowników, w ich przeglądarkach wyniki na krótki okres czasu zaczynały się wyświetlać za pomocą Yandex.Islands. Teraz Yandex działa w tym zakresie na większą skalę. Jednak to jeszcze nie jest Yandex.Islands w takiej postaci, w jakiej jest on testowany na beta.yandex.ru, ponieważ wprowadzono tylko interfejs. Widocznie oznacza to tylko jedno: już teraz Yandex jest gotów do uruchomienia aktualizacji, ale z tych czy innych powodów zachowuje ostrożność: albo czeka na reakcje użytkowników, albo sprawdza technologię i koncepcję w warunkach bojowych.”

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Yandex.Islands został przedstawiony na konferencji YaC/m 2013. Główną cechą nowej platformy jest blokowe wyświetlanie wyników wyszukiwania oraz zdolność do zmian w zależności od zapytania. Już w lipcu 2013 roku Yandex.Islands stały się dostępne dla wszystkich użytkowników beta.yandex.ru, a nowa platforma z nowym interfejsem i interaktywnymi odpowiedziami zrobiła się dostępna bezpośrednio w wyszukiwarce Yandex.

SPRAWDŹ:   Yandex zastąpi Google jako wyszukiwarkę domyślną w przeglądarce Firefox

Źródło: http://www.searchengines.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: