KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex podnosi poprzeczkę dla stron internetowych, wchodzących w skład sieci partnerskiej

iwD7CX

Sieć reklamowa Yandex poinformowała o rezygnacji z pracy poprzez pośredników (czyli centra obsługi partnerów, takie jak Profit-partner.ru) na rzecz bezpośredniej współpracy partnerów i specjalistów Yandexa na podstawie odrębnej umowy. Partnerzy, którzy obecnie pracują przez centra obsługi, do 30 lipca mają możliwość podpisania z Yandexem bezpośredniej umowy. Można to zrobić samodzielnie za pomocą interfejsu partnerskiego.

Ponadto, w celu poprawy jakości pracy sieci, Yandex kończy współpracę ze stronami internetowymi, które nie leżą w interesie użytkowników (np. zaparkowane domeny), nawet jeśli spełniają one wymogi dotyczące dziennej liczby odwiedzin witryny.

Minimalny próg odwiedzin strony internetowej wzrasta do poziomu 500 unikalnych użytkowników na dobę i stanowi dla nowych członków warunek przystąpienia do sieci.

Jakość sieci reklamowej Yandex opiera się na jakości treści: strona zawierająca blok reklamowy powinna być informacyjna i czytelna, a przekaz na niej – odpowiedni i poprawny. W taki właśnie sposób reklama staje się skutecznym narzędziem dla reklamodawców i pomaga rozwiązywać zadania użytkowników, zapewniając partnerskim stronom internetowym lojalność użytkowników i dobry dochód.

Szczegółowe informacje dotyczące przejścia na bezpośrednią umowę z Yandexem można uzyskać od działu pomocy technicznej sieci reklamowej drogą elektroniczną: support@partners.yandex.ru. Specjaliści sieci reklamowej są gotowi do pomocy użytkownikom na każdym etapie zawarcia umowy i dalszej współpracy. Wszystkie centra obsługi również otrzymają od Yandexa komentarze dotyczące formatu współpracy oraz zawarcia z Yandexem bezpośredniej umowy.

Komentarz służby prasowej Yandexa: „Opisane warunki minimalnego progu odwiedzin obowiązują tylko nowych partnerów i nie dotyczą tych, którzy już współpracują z Yandexem. Kończymy współpracę ze stronami internetowymi, które nie zawierają wartościowych z punktu widzenia użytkowników treści, na przykład, zaparkowane domeny”.

Źródło: http://www.searchengines.ru/

SPRAWDŹ:   Yandex wesprze dostawę towarów do regionów

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: