KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex planuje uruchomić własną przeglądarkę

Yandex poważnie zajmuje się opracowaniem własnej przeglądarki, która według niektórych źródeł może być wydana już w październiku. O tym informują «Wiedomosti», powołując się na wiarygodne źródła.

Nie jest jasne, czy to będzie własne opracowanie Yandex’a lub produkt na bazie już istniejącego wolnego oprogramowania, ale przeglądarka rozwijana jest zarówno dla komputerów osobistych, jak i mobilnych wersji dla systemów iOS i Android.

Ilya Rachenkov, analityk Investcafe:

«Ten pomysł wydaje się bardzo interesujący, jednak stworzyć naprawdę popularną przeglądarkę będzie bardzo ciężko: Yandex musiałby zaoferować produkt, bardzo różniący się od istniejących. Rozsądna byłaby ścisła integracja z rodzimymi serwisami: «Yandex.Mapy», «Yandex.Pieniądze», «Yandex.Muzyka» i inne – one mają dość dużą bazę użytkowników i dla wielu z nich połączenie funkcjonalności może stać się atutem.

Udany produkt pozwoli zmniejszyć zależność Yandex od firm deweloperskich innych przeglądarek: obecnie rozpowszechniona jest praktyka, gdy wyszukiwarki zawierają z nimi umowy o ustawieniu wyszukiwania domyślnego. Jednak nie sądzę, że w najbliższym czasie Yandex’u się uda w pełni zrezygnować z takiej praktyki, w tej chwili firma ma taką umowę z Operą».

SPRAWDŹ:   Yandex uruchamia nową platformę wyszukiwania "Wyspy"

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: