KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Yandex otwiera się dla Chin. Pierwsze biuro powstało w Szanghaju

Yandex otworzył biuro w Szanghaju, o tym informuje służba prasowa rosyjskiej spółki.

Jednak tu nie chodzi o wejście Yandexa na chiński rynek wyszukiwania. Rosyjska wyszukiwarka nie chce konkurować bezpośrednio z lokalnym gigantem Baidu, zajmującym 60,5% rynku wyszukiwania.

W Szanghaju znajduje się zespół, który będzie wspierać chińskie firmy, działające na rynku rosyjskim, w zakresie promocji swoich usług i produktów w języku rosyjskim z wykorzystaniem technologii Yandex. W tej chwili z Yandexem współpracują takie chińskie platformy e-commerce, jak JD.com, LightIntheBox i DHGate; firmy transportowe, takie jak Hainan Airlines i produkcyjne, np. ZKTeco.

W służbie prasowej Yandex podkreślają, że Rosja dla takich firm wygląda dość atrakcyjną alternatywą ze względu na bliskość granic i nieco uproszczoną logistykę, a także rosnącego popytu na chińskie towary w Runecie. Teraz Yandex widzi szczególne zainteresowanie ze strony sprzedawców towarów codziennego użytku, produktów dla dzieci, telefonów komórkowych i tabletów, elektroniki i gadżetów, kosmetyków, części zamiennych, usług rezerwacji hoteli i lotów.

Z kolei analitycy „Yandex.Money” poinformowali, że Rosjanie zaczęli częściej robić zamówienia w sklepach internetowych w Chinach.

„Jeśli od czerwca do sierpnia ubiegłego roku jeden klient robił średnio cztery zamówienia on-line, to w tym roku już pięć. W sumie przez ten sezon letni liczba płatności przez system „Yandex.Kasa” na chińskich stronach internetowych wzrosła o 11 razy.”Służba prasowa Yandex.Money

W ciągu ubiegłego roku do serwisu Yandex.Kasa podłączyli się ponad 40 dużych i średnich chińskich sklepów internetowych, dodatkowe 20 sprzedawców z Chin są w trakcie podłączenia.

SPRAWDŹ:   Wszystko o Rambler.ru: martwa wyszukiwarka czy największy holding medialny w Runecie?

Infografika: http://technode.com/2015/03/18/yandex-open-shanghai-office/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: