KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

«Yandex» otrzymał własną domenę .yandex

Międzynarodowa organizacja ICANN zatwierdziła wniosek firmy Yandex na uzyskanie domeny najwyższego poziomu w alfabecie łacińskim – .yandex – piszą «Izwiestija».

Przedstawiciele rosyjskiego giganta wyszukiwania nie negują tego, że w przyszłości będą w stanie zapewnić usługi sprzedaży lub darmowego rozdania domen w swojej własnej strefie, jednak na razie takich planów Yandex nie ma.

«Na razie planujemy korzystać z domeny najwyższego poziomu dla siebie. Yandex posiada wiele domen regionalnych: yandex.ua, yandex.kz itp. Najprawdopodobniej na .yandex będą te same informacje, wyszukiwanie, nasze usługi i informacje o firmie Yandex. Jeśli z czasem ludzie zaczną korzystać z domeny najwyższego poziomu, im będzie wygodniej wchodzić na naszą witrynę przez .yandex. Jeśli Yandex zdecyduje się sprzedawać lub udostępniać za darmo domeny drugiego poziomu innym firmom, będziemy stosować ogólnie przyjęte zasady. To jest, na przykład, etap priorytetowej rejestracji dla właścicieli znaków towarowych» – donoszą wydaniu przedstawiciele służby prasowej Yandex.

Zakłada się również, że kierownictwo Yandex zamierza powierzyć techniczne prowadzenie rejestru domen zarejestrowanych w strefie .yandex innej organizacji, która ma odpowiednią infrastrukturę.

Z kolei analitycy branży oceniają rozwiązanie rosyjskiej wyszukiwarki jak bardzo skuteczny krok, mający na celu rozwój globalnej strategii marketingowej Yandexa.

SPRAWDŹ:   Yandex otwiera się dla Chin. Pierwsze biuro powstało w Szanghaju

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: