KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Yandex.Money i Twitter uruchomili serwis szybkich przelewów elektronicznych

Yandex.Money zaprezentował nowy serwis, uruchomiony wspólnie z Twitterem – Twym.ru.

Serwis Twym.ru przeznaczony jest do przekazywania środków pieniężnych przez Twittera. Został on oficjalnie przedstawiony przez Yandex w pierwszy dzień i-СOMference’2013, która odbyła się 5-6 marca w Moskwie. Za pomocą tego serwisu Twitter staje się nie tylko środkiem do przekazywania krótkich wiadomości, ale także szybkim i wygodnym interfejsem dla przelewów między rachunkami systemu płatności Yandex.Money.

twym-twiter-yandex

Aby skorzystać z nowej usługi, musisz się zalogować w serwisie za pomocą swojego Twitter-konta, a następnie wystarczy po prostu napisać tweet, w którym będzie podana kwota, nazwa odbiorcy na Twitterze i specjalny hashtag #twim.

Ciekawe, że w pierwszym dniu pojawiło się tyle chętnych skorzystać z nowego serwisu, że oni przestali mieścić się w limitach Twittera.

Przypomnę, że nie tak dawno AmericanExpress i Twitter również uruchomili wspólny serwis zakupów za pomocą hashtagów. Serwis działa w następujący sposób: użytkownik synchronizuje swoją kartę AmericanExpress z kontem Twittera, a od czasu do czasu w jego taśmie pojawiają się specjalne hashtagi od AmericanExpress z różnymi ofertami o zakupie towarów i usług ze zniżką. Użytkownik musi zrobić tweet z tym hashtagiem, a w odpowiedzi dostaje on informacje o tym, gdzie dokładnie można nabyć ten produkt/usługę za pomocą swojej zsynchronizowanej karty kredytowej. Potem tylko wystarczy potwierdzić zakup.

SPRAWDŹ:   Yandex uruchomił darmowy serwis do tworzenia sklepów internetowych

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: