KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex.Kasa: płatności z kart plastikowych poprzez smartfon

Yandex ogłosił start nowego projektu Yandex.Money – aplikację Yandex.Kasa. Teraz płatność plastikowymi kartami będzie możliwa nawet z dala od terminali bankowych – za pomocą smartfonu i małego mPOS-terminala, podłączanego do gniazda słuchawek.

Terminal ten jako pierwszy w kraju mPOS przekazuje dane karty w postaci zaszyfrowanej, jak tego wymagają międzynarodowe systemy płatności. Partnerami Yandex.Kasy w rozwoju mPOS-płatności występują firma SellbyCell i bank VTB 24 przy wsparciu systemu płatniczego MasterCard.

Przenośne czytniki są lekkie i wygodne, można je nosić w kieszeni. Oni będą przydatne firmom, które, na przykład, zajmują się dostawą kwiatów, dokumentów, produktów i pizzy, jak również sklepów internetowych i usług taxi.

Aplikacja jest w fazie testów. W tym tygodniu w moskiewska firma taksówkarska «Taxi Rytm» uruchamia w mieście cztery maszyny z urządzeniem Yandex.Kasa; nieco później ich będzie 200-300. Następnie planowane jest podłączenie innych służb taksówkarskich, a następnie publiczne testy nowej usługi.

Za pomocą nowej aplikacji można nie tylko płacić za podróż, ale i na życzenie zostawić napiwek kierowcy:

SPRAWDŹ:   Porównywarka Yandex.Market pozwala składać zamówienia bez przejścia do sklepu internetowego

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: