KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex inwestuje w technologię energooszczędnej geolokalizacji urządzeń mobilnych

Jak się dziś okazało, Yandex nabył izraelski start-up KitLocate. Jest to technologia mobilna, która pozwala kumulować dane o geolokalizacji prawie bez rozładowywania telefonu użytkownika. Zespół KitLocate w pełnym składzie przeszedł pracować do Yandexa.

0_11050f_2202ed1c_XL

Technologia KitLocate może być używana w aplikacjach, dla których ważne jest wiedzieć o przemieszczaniu się użytkowników w celu zaoferowania im usług w odpowiednim miejscu i czasie. KitLocate opiera się na analizie danych statystycznych o przemieszczaniu się i rzadziej zwraca się po informację do bardzo energochłonnych GPS lub GLONASS. Opisywana technologia jest już znana na rynku i działa m. in. w aplikacji służącej dla wyszukiwania parkingów i w serwisach płatniczych IsraCard. Yandex ma zamiar dystrybuować ją na rynku międzynarodowym oraz wykorzystywać w celu ulepszania swoich produktów, w szczególności dla personalizacji mobilnego wyszukiwania oraz targetowania reklamy.

Yandex już od dłuższego czasu pracuje ze start-upami i poszukuje utalentowanych zespołów na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat firma zainwestowała prawie w dziesięć start-upów, w tym w Izraelu. W 2010 roku Yandex został akcjonariuszem izraelskiej firmy Face.com, która opracowała technologię rozpoznawania twarzy. Obecnie jest ona używana przez Facebook, który odkupił od Yandexa jego udziały w Face.com.

Firma KitLocate została założona w Izraelu w 2013 roku. W tym samym roku ona zajęła pierwsze miejsce w konkursie dla start-upów, który został zorganizowany Izraelskim stowarzyszeniem przemysłu zaawansowanych technologii (IATI) we współpracy z MasterCard. Wśród klientów KitLocate są zarówno znane firmy, jak i start-upy.

SPRAWDŹ:   Jakie przepisy rosyjskiego ustawodawstwa czekają rynek? Najważniejsze wiadomości z ostatniego tygodnia

Źródło: http://company.yandex.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: