KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex: dlaczego szybkość ładowania stron ma znaczenie?

O tym na prezentacji nowej wersji 1C-Bitrix opowiedział Aleksej Shafranov, przedstawiciel Yandexa.

Bitrix_3

Dziś z platformy 1C-Bitrix korzysta ponad 100 tys. klientów, z czego ponad 25 tys. to sklepy internetowe. Praktycznie wszystkie największe rosyjskie firmy działają obecnie na platformie 1C-Bitrix.

Przedstawione aktualizacje miały na celu przyspieszenie ładowania stron i elementów witryny. Dla rozwiązania problemu programiści zaproponowali koncepcję kompozytowej witryny, która łączy w sobie elementy statycznej i dynamicznej strony internetowej. Nowa technologia działania strony internetowej jest w stanie zapewnić natychmiastową szybkość reakcji stron – do 1 milisekundy. Według przedstawicieli 1C-Bitrix i zaproszonych ekspertów kompozytowe strony internetowe mają znacznie większe szanse na wyższe pozycję w wynikach wyszukiwania, ponieważ wyszukiwarki od zawsze zwracają dużą uwagę na szybkość ładowania strony.

Aleksej Shafranov opowiedział w formacie krótkiej prezentacji o tym, dlaczego Yandex uważa szybką pracę stron internetowych za ważny czynnik rankingu stron internetowych.

Bitrix_1

Użytkownicy zawsze korzystają w pierwszej kolejności z witryn i stron, które ładują się na ich urządzeniach w ciągu kilku sekund. Jeśli chodzi o komercyjne strony internetowe, to z reguły najbardziej „szybkie” strony internetowe charakteryzują się wysoką rentownością, dużą liczbą osób odwiedzających i są bardziej popularne wśród użytkowników. W wyniku tego roboty zaczynają indeksować ten zasób szybciej.

Twórcy serwisów internetowych muszą pamiętać o tym, że użytkownicy szukają w Internecie informacji. Treści, wyszukiwane przez użytkowników, posiadają trzy ważne cechy: przekazywane są za pośrednictwem danych, mają określony wizualny wygląd (design) i ładowanie tych treści zajmuję jakiś czas. Na tym etapie szybkość wczytywania strony ma istotne znaczenie.

SPRAWDŹ:   Yandex, 500 Startups i Y Combinator inwestują w czat-boty

Badania wykazały, że 38% użytkowników opuszcza stronę, jeżeli czas jej ładowania przekracza 10 sekund. Przy tym ponad 74% użytkowników urządzeń mobilnych opuszcza stronę, jeżeli czas jej ładowania przekroczy 5 sekund.

Wpływ szybkości ładowania strony na współczynnik konwersji pokazuje następująca grafika:

Bitrix_7

Ten czynnik jest krytyczny dla sklepów internetowych, ponieważ zmniejszenie czasu ładowania strony o 100 milisekund prowadzi do wzrostu konwersji o 1%. Jak pokazuje praktyka, właściciele sklepów internetowych nie zawsze zwracają wystarczającą uwagę na ten czynnik i wyraźnie przegrywają w stosunku do bardziej dalekowzrocznej konkurencji. Według przedstawiciela Yandexa, codziennie na Yandex.Market na pół godziny wyłącza się do 1035 sklepów z przyczyn timeoutów (brak odpowiedzi od serwera w określonym terminie).

Bitrix_2

Taka statystyka niewątpliwie świadczy o tym, że w celu skutecznego promowania strony internetowej w wyszukiwarce webmasterzy powinni zwracać znaczną uwagę na szybkość ładowania strony, zwiększać efektywności serwisu i stale przeprowadzać odpowiednie badania.

Zródło: http://www.searchengines.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: