KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex.Direct testuje nowe interaktywne bloki reklamowe

Sieć reklamowa Yandex.Direct przedstawiła nowy wygląd bloków reklamy kontekstowej i zmianę jednego ze starych formatów.

Nowe bloki dla reklamy kontekstowej

Użytkownicy zwrócili uwagę na to, że Yandex dodaje do Directu duże obrazki. Po przesunięciu kursora na ogłoszenie pojawia się dodatkowy tekst (po prawej stronie od obrazka).

9121758045480777619da03.96753335

Yandex informuje, że nowe bloki reklamowe przyciągają więcej ruchu: wyniki pierwszych badań pokazały, że średni CTR jest teraz o 18% wyższy.

b27f42cc64cd7350ebebebb5542cea96

Każde ogłoszenie w bloku to baner (plakat) z obrazkiem, tytułem i linkiem do strony internetowej reklamodawcy lub do jego wizytówki wirtualnej. Za większym obrazkiem ukryty jest tekst reklamowy i dodatkowe “sitelinks”. Pojawia się on od razu po najechaniu na niego kursorem, w ten sposób użytkownik może zobaczyć więcej szczegółów zanim przejdzie bezpośrednio do strony internetowej. Można już teraz zobaczyć, jak to działa, na Yandex.Auto.

Nowy blok jest stworzony w pionie, co pozwala zamieścic go po lewej lub prawej stronie od głównej treści strony internetowej. Mieści się w nim od 1 do 9 ofert reklamodawców.

Na dzień dzisiejszy ponad 60% ogłoszeń w sieci partnerskiej Yandex.Direct wyświetla się z obrazkami, a jeżeli na podstawie aukcji do bloku zostanie wybrane ogłoszenie bez obrazku, to może ono wyglądać następująco:

0_a80f1_1363f59d_XL

Nowe bloki są już dostępne dla serwisów partnerskich. Aby zacząć je wykorzystywać, należy wybrać w opcjach interfejsu „Plakat pionowy” (ros. Вертикальный постер).

Płaski blok jest teraz pionowy

SPRAWDŹ:   Liczba tygodnia: 2,7 mln Rosjan korzysta wyłącznie z mobilnego internetu

Wraz z uruchomieniem pionowego bloku reklamowego Yandex przeprowadził rewizję pozostałych bloków. Okazało się, że bloki pionowe mają znacznie lepsze wyniki, niż horyzontalne (z tym, że funkcjonalność maja bardzo podobną). Zdecydowano się pozostawić tylko jeden najbardziej skuteczny format. Niedługo Yandex zacznie wprowadzać zmiany w serwisach, w których obecnie króluje płaski blok reklamowy. Zostaną tam zamieszczone pionowe bloki reklamowe i strony internetowe nie będą musiały wprowadzać zmian w kodzie strony.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: