KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Yandex.Direct dodaje obrazki do reklam kontekstowych

Yandex oferuje nowy format reklam do wyświetlenia. Teraz reklamodawcy Yandex.Direct mogą zamieszczać w Sieci reklamowej Yandexa ogłoszenia z obrazkami. Taki format reklam pomoże użytkownikom szybciej zrozumieć ofertę, a reklamodawcom – zwiększyć liczbę klientów. Według takiego schematu już dawno działają sieci społecznościowe. Mail.Ru korzysta także z reklam z obrazkami na wszystkich swoich zasobach.

Nowy format reklam w Yandex.Direct
Dostępność obrazu w reklamie zwiększa jego CTR, a to, z kolei, prowadzi do obniżenia ceny za kliknięcie. W ten sposób, za pomocą obrazku reklamodawcy mogą zwiększyć napływ klientów bez dodatkowych wydatków. Inną zaletą reklamy nowego formatu jest efekt medialny – wizualne środki pomagają kształtować wizerunek firmy. Zazwyczaj do tego celu używa się reklamę banerową, a ona jest znacznie droższa od kontekstowej.

Ilustrowane reklamy będą korzystne nie tylko dla reklamodawców, ale i dla uczestników Sieci reklamowej Yandexa. Ponadto, kolorowe reklamy pomagają zrobić stronę bardziej atrakcyjną. Za jakość obrazku można nie martwić – wszystkie materiały promocyjne są moderowane. Jeśli właścicielu witryny z jakiegoś powodu nie podobają się reklamy z obrazkiem, może on wyłączyć ich w dowolnym momencie.

Nowa opcja jest dostępna na razie dla reklamodawców z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Mogą oni dodawać obrazki zarówno do nowych, jak i już istniejących reklam. Na własnych witrynach Yandexa – Mapy, Pogoda, Zdjęcia i inne – ogłoszenia z obrazkiem można umieszczać już dziś. Pozostałe strony partnerów Sieci reklamowej będą dostępne od 28 marca. Według danych comScore Media Metrix, w styczniu 2013 roku liczba użytkowników serwisu w Rosji wyniosła 55,8 mln.

SPRAWDŹ:   Google i Yandex podpisali umowę o współpracy

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: