KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Wyszukiwarka Yandex daje pierwszeństwo stronom, nie zawierającym szokujących reklam

tizer1

Zespół Yandex rozpoczął konsekwentne wdrażanie do swojej wyszukiwarki algorytmu, który będzie wyszukiwał najpierw strony, nie zawierające szokującej reklamy. Ogłoszenia reklamowe o zawartości nieestetycznej nie tylko powodują niesmak, lecz najczęściej są słabej jakości i wywołują dużo skarg ze strony użytkowników. Reklamy mogą prowadzić do stron, gdzie użytkownik dostaję propozycję skończenia „SMS-testu”, który tak naprawdę jest płatną subskrypcją smsową.

Pierwszy etap wprowadzania zmian w wyszukiwarce Yandex rozpocznie się już w tym miesiącu. Wersja beta zaktualizowanej wyszukiwarki jest obecnie dostępna tutaj.

Przedstawiciele wyszukiwarki Yandex komentują swoją decyzję w następujący sposób:

„Dla wielu stron internetowych reklama jest głównym źródłem dochodu. Jednak, dążąc do zwiększenia przychodu, niektórzy webmasterzy zapominają o preferencjach użytkowników i rozmieszczają szokującą, nieprzyjemną i rozpraszająca uwagę reklamę. Przykładem takiej reklamy są, na przykład, teasery ze zdjęciami chorób, zdjęcia części ciała ludzi z dużą nadwagą, reklama z użyciem obrazów o treści erotycznej, wycinki z horrorów i tym podobne.

Przeprowadzone przez nas badania jakościowe i ilościowe pokazują, że strony internetowe, zawierające takiego rodzaju reklamę, nie podobają się użytkownikom”.

Źródło: http://www.searchengines.ru/

SPRAWDŹ:   Yandex spróbuje nauczyć użytkowników poprawnej pisowni

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: