KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Wyszukiwanie Mail.ru w pełni przechodzi na własny silnik

Wyszukiwanie Mail.Ru teraz będzie obsługiwać wszystkie zapytania przychodzące od użytkowników siłami własnego silnika. Poinformowała o tym dziś rano spółka Mail.ru Group.

Przypomnijmy, że wcześniej zapytania Search Mail.Ru całkowicie lub częściowo wykonywano przez silniki wyszukiwarki Google lub Yandex. W ostatnim czasie własny algorytm używany był do części zapytań, w szczególności do wyszukiwań lokalnych.

W ciągu ostatnich kilku lat firma aktywnie pracowała nad własną wyszukiwarką. I oto długo oczekiwana chwila: Mail.ru Group informuje o całkowitym przejściu na własny silnik.

Jak informuje spółka, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy objętość indeksu została rozszerzona od 5 do 10 miliardów dokumentów, a na przetwarzanie zapytań przeznaczono kilka tysięcy serwerów. Zespół projektu wzrósł do 200 osób.

Na dzień dzisiejszy Wyszukiwanie Mail.Ru jest trzecią co do wielkości systemem wyszukiwania w Runecie, obsługując około 8,6% wszystkich zapytań (według danych Liveinternet). A światowa miesięczna ilość użytkowników Wyszukiwania Mail.Ru według danych firmy comScore za maj wyniosła 39,5 mln osób.

Dmitrij Grishin, założyciel i dyrektor generalny Mail.Ru Group:

„Niesamowite, że krajów z własnymi wyszukiwarkami jest mniej, niż tych, które mają własne programy kosmiczne. Wyszukiwarki lokalne obecnie działają z powodzeniem tylko w 5 krajach: USA, Rosji, Czechach, Chinach i Republice Korei, a systemowe opracowania kosmiczne prowadzą 9 krajów. Jest oczywiste, że rozwój konkurencyjnej wyszukiwarki – ambitne zadanie. Ale dla nas istotne jest, że teraz możemy być bardziej elastyczni, a ponadto własne opracowanie daje nam możliwość zapewnić naszym użytkownikom aktualny i jakościowy produkt.”

Źródło: therunet.com

SPRAWDŹ:   Mail.ru nie przedłuża umowy z Google dotyczącej technologii wyszukiwania

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: