KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

Wpływ wydarzeń na Ukrainie na światowy rynek reklamy: dane i prognozy

W związku z trwającym na Ukrainie konfliktem i wprowadzeniem sankcji wobec Rosji
agencja ZenithOptimedia w kolejnej prognozie dynamiki wzrostu zmniejszyła tempo wzrostu globalnego rynku reklamowego o 0,1%.

bilde

Zgodnie z nową prognozą, w tym roku na świecie globalne wydatki na reklamę wzrosną o 5,4%, czyli do poziomu 524 miliardów dolarów. W porównaniu z prognozą z kwietnia ta najnowsza jest zmniejszona o 0,1%, co się wiąże z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, który pociąga za sobą straty na lokalnym rynku reklamy, a także z sankcjami wobec Rosji i odpływem kapitału.

Konfrontacja na Ukrainie szkodzi jej gospodarce, a osłabione względem kluczowych walut hrywny doprowadzą do tego, że, w przeliczeniu na dolary, rynek reklamowy Ukrainy zmniejszy się o 32%. Również z powodu sankcji ze strony USA i UE i odpływu międzynarodowych inwestycji prognoza rozwoju rynku reklamowego w Rosji w 2014 roku jest zmniejszona z 9% do 6,9%.

Jednak według prognoz ZenithOptimedia w 2015 roku ukraiński rynek wzrośnie o 10,3%, a w 2016 – o 12%.

Również według prognoz ZenithOptimedia internet nadal będzie prezentować największe tempo wzrostu. W zeszłym roku ten kanał medialny wzrósł o 17%, a średni wskaźnik w latach 2014-2016 lat wyniesie 16%. Tempo wzrostu reklamy mobilnej (reklama w aplikacjach w smartfonach i tabletach) będzie 5,5 razy wyższe od zwykłej reklamy internetowej.

SPRAWDŹ:   Strony z Yandex.Metrica nie działają na Ukrainie. Jak naprawić kod?

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: