KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Więcej niż jedna trzecia domen .ru jest hostowana za granicą

35% stron internetowych domeny .ru i 15% domeny .рф jest obsługiwana z zagranicznych serwerów. Według danych Openstat z lutego 2014 r., większa ich część jest hostowana w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Concept web storage.

Jak pisze gazeta „Izwiestia”, powołując się na dane Openstatu, 35% działających stron internetowych domeny .ru jest obsługiwana z zagranicznych serwerów. W domenie .рф takich stron jest 15%. Większość jest hostowana w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Leonida Filatowa, szefa serwisu statystycznego Openstat, istnieją dwa główne powody popularności hostowania za granica. Pierwszy to lepszy stosunek jakości do ceny, drugi – możliwość znajdowania się poza jurysdykcją Rosji.

Przedstawiciel rejestratora domen Reg.Ru wyjaśnił, że ceny w Stanach i Niemczech są niższe dlatego, że rynek w wymienionych krajach jest najstarszy i najbardziej rozwinięty. To powoduje, że mają możliwość zapewnienia niższych cen.

Ten sam przedstawiciel podał przykład niemieckiego dostawcy hostingu Hetzner, na serwerach którego zarejestrowano prawie 14% stron internetowych domeny .ru, podczas gdy żadna rosyjska firma nie ma więcej niż 7,5% hostowanych stron.

Według Aleksandra Panowa, partnera zarządzającego Ru-Center, kolejnym powodem wysokich cen hostingu w Rosji jest koszt sprzętu, który jest kupowany za granicą i podlega wysokim opłatom celnym w trakcie przewozu do Rosji.

Aleksandr Panow również zaznaczył,  że po przyjęciu ustawy o „czarnych listach” ilość stron internetowych, hostowanych za granicą, znacznie wzrosła.

Dyrektor ds. public Ru-Center relations Andrey Vorobyov dodał, że rosyjski rynek nie był ustabilizowany w momencie rozwoju domeny .ru, więc duża ilość stron została umieszczona na serwerach zagranicznych. Według niego, udział hostingu zagranicznego będzie malał, ponieważ obecne różnice pomiędzy ceną i jakością w Rosji i za granicą się zmniejszają.

SPRAWDŹ:   Moskwa otrzymała własne domeny najwyższego poziomu - .Moscow i .Москва

Źródło: http://therunet.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: