KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

Wiceprezes Yandex.Turkey Bogdan Wiśniewski dostał wyrok w zawieszeniu za zdjęcia obiektu wojskowego w Yandex.Maps

Tureckie biuro rosyjskiego Yandexa przypadkowo zrobiło dla serwisu Yandex.Maps panoramiczne zdjęcie, na które trafił obiekt wojskowy. O tym informuje turecki wydawca newsowy Haber Turk.

Jako strona odpowiedzialna za robienie zdjęć występuje wiceprezes ds. nowych rynków Yandexa Bogdan Wiśniewski. Początkowo miał zostać skazany na rok pozbawienia wolności. Jednak w trakcie rozpatrywania sprawy sąd uwzględnił, że B. Wiśniewski wcześniej nie był karany i żałuje swego czymu, a zdjęcia zrobił bez złych intencji, dlatego Wiśniewski otrzymał karę 10 miesięcy w zawieszeniu i grzywnę.

Bogdan Wiśniewski pracuje w tureckim oddziale Yandexa od 2011 roku i zajmuje stanowisko wiceprezesa. W okresie od 2001 do 2011 roku wchodził w skład top menadżerów polskich oddziałów Dell i Apple.


Bogdan Wiśniewski (z prawej)

Yandex otworzył turecki oddział we wrześniu 2011 roku. Dyrektorem operacyjnym w 2014 roku została Milana Joviditch, wcześniej kierująca Google DoubleClick w Rosji, Turcji i regionie EMENA (Europa środkowa i północna Afryka).

SPRAWDŹ:   Yandex w ciągu roku zajął 2% rynku wyszukiwania w Turcji

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: