KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce / Prawo

Rosyjski WebMoney uzyskał status pieniądza elektronicznego w UE

WebMoney Europe Ltd (Wielka Brytania) otrzymała status emitenta pieniądza elektronicznego zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Licencję na emisję pieniądza elektronicznego wydawał brytyjski Urząd nadzoru finansowego. Licencja jest ważna we wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej.Jednocześnie WME (w systemie WebMoney waluta elektroniczna jest nazywana w zależności od nazw lokalnej waluty: WMR – ruble rosyjskie, WME – euro, itd.) zmienia swój status. Od 1 grudnia to już nie jest „czek w formie elektronicznej”, lecz elektroniczny pieniądz wydany przez WebMoney Europe Ltd. Ta firma jest teraz i będzie nowy Gwarantem zamiast starej – Netec Financial Ltd.

Jest to zdecydowanie pozytywne wydarzenie, które pozwoli WebMoney na pełne zalegalizowanie w Europie i usunięcie jakichkolwiek pytań dotyczących jego statusu prawnego. Należy się spodziewać, że to pozwoli szybciej i łatwiej przyciągnąć do partnerstwa europejskie banki i platformy internetowe.

WebMoney jest jednym z najpopularniejszych systemów pieniędzy elektronicznych w Rosji. W grudniu 2015 r. liczba użytkowników WebMoney przekroczyła 30 mln osób. To są użytkownicy z prawie 100 krajów świata. Główna liczba zarejestrowanych przypada na Rosję, Ukrainę, Białoruś i Kazachstan, ale dziś WebMoney aktywnie rozwija się w Azji, a od niedawna także w Europie.

Źródło: http://owebmoney.ru

SPRAWDŹ:   Yandex uruchomił darmowy serwis do tworzenia sklepów internetowych

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: