KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Wartość białoruskiego rynku reklamy internetowej w 2013 r. wyniesie 10 mln dolarów

Eksperci przewidują, że w 2013 roku rynek reklamy internetowej w Białorusi pokaże znaczący wzrost i zbliży się do liczby 10 milionów dolarów. Pisze o tym witryna Marketing.by, powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez agencję ZenithOptimedia Belarus.

Wyniki badania wykazały, że wydatki tylko na reklamę multimedialną w 2012 roku osiągnęły 7,2 milionów dolarów (wzrost o 51%). Uzyskana kwota składa się z wydatków na reklamę banerową, tekstową i specjalistyczne projekty. Nie zostały ujęte w niej koszty reklamy kontekstowej i reklamy w katalogach. Główny trend – w najbliższym roku internet na Białorusi wyjdzie na 2 miejsce po kablówce według wysokości wydatków reklamowych.

Wartość białoruskiego rynku reklamy internetowej w 2013 r. wyniesie 10 mln dolarów
Aleksander Vasilevich, dyrektor Publicis Hepta Belarus, reprezentującego na Białorusi interesy agencji ZenithOptimedia:

Rozwój rynku medialnej reklamy internetowej na 51% w zeszłym roku mówi o tym, że inwestycje reklamowe w internet stają się dla wielu białoruskich reklamodawców na drugim miejscu po telewizji. Ponadto, jeśli dodać do otrzymanych $7,2 mln reklam medialnych nie mniej niż $3 mln reklam kontekstowych, skierowanych do odbiorców białoruskich, a także wziąć pod uwagę wielkość segmentu ogłoszeniowego (katalogi, ogłoszenia prywatne) w wysokości ponad $3 mln, to wedle skromych szacunków, internet na rynku białoruskim łatwo powalczy za drugie miejsce według kwoty inwestowanych w niego pieniędzy po telewizji kablowej.

searchengines.ru

SPRAWDŹ:   Yandex zaktualizował lokalne wyszukiwanie na Białorusi

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: