KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

W Yandex.Informator (Яндекс.Справочник) dodane opinie i ranking organizacji

Blog reklamowych technologii Yandex poinformował, iż od dnia dzisiejszego użytkownicy Yandex.Mapy (Яндекс.Карты) mogą wymieniać się wrażeniami na temat odwiedzanych miejsc i wystawiać im oceny. Teraz u organizacji w Informatorze pojawiła się dodatkowa możliwość otrzymywania informacji zwrotnych od swoich klientów.

Część opinii o organizacjach i firmach w Informatorze dostępne są przez partnerów serwisu, a część opini gości są dodawane bezpośrednio przez użytkowników, za pomocą przycisku «dodaj swoją opinię» w rozwiniętym etykiecie lub karcie organizacji na Yandex.Mapach. Opinie gości są moderowane na zgodność z wymaganiami.

Na podstawie ocen użytkowników w organizacji automatycznie tworzy się ranking. Liczba opini gości i ocena organizacji są wyświetlane w snippecie organizacji i jej rozwiniętej etykiecie na mapie. Po kliknięciu na liczbę użytkownik trafia na stronę z wszystkimi opiniami na organizację:

Również, opinia i ocena w kształcie gwiazd wyświetlają się na karcie organizacji lub firmy.

Właściciele organizacji mogą bezpośrednio na stronie internetowej odpowiadać użytkownikom Yandex z własnego gabinetu w Informatorze. Odpowiedzi będą widoczne dla wszystkich, kto znajdzie firmę na Yandex.Mapach. Praca z opiniami – to doskonała okazja, aby wyróżnić swoją organizację pośród innych i skuteczniej ją wypozycjonować. Podobne odpowiedzi, zazwyczaj przyczynia się do poprawy wizerunku organizacji, jako że użytkownicy widzą, że firma nie są obojętna na stosunek do niej klientów i ona jest gotowa rozwiązywać problemy w przypadku ich wystąpienia.

Ponieważ użytkownik nie ma możliwości odpowiedzieć właścicielowi organizacji na jego post, w odpowiedzi na opinię lepiej od razu podać wszelkie dodatkowe informacje i dane kontaktowe, które mogą być konieczne do rozwiązania problemu.

SPRAWDŹ:   Yandex wyłączył linki dla rankingu? W odpowiedzi na to specjaliści z branży SEO wymyślili nowy serwis internetowy

Więcej informacji na temat korzystania z recenzji można odczytać na stronie pomocniczej Yandex.Informatora.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: