KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

W Berlinie otwiera się nowe biuro Yandex

Yandex otworzył nowe biuro w Berlinie, 16 na świecie i 3 w Europie Zachodniej.

Yandex.Berlin

Dotychczas został zarejestrowany podmiot gospodarczy przedstawiający firmę Yandex Technologies, podpisano również umowę na wynajem biura. Ponadto zaproponowano już kandydaturę na rolę szefa biura, ale kto to będzie – jeszcze nie wiadomo.

Nowe biuro Yandex z powierzchnią 2000 m kw. mieści się w Niemczech, w Berlinie, Mitte, Karl-Liebknecht-Straße, 1. Pracownicy biura w Berlinie będą zajmować się rozwojem serwisów Yandex. Praca się zacznie od udoskonalenia światowych Yandex.Maps. Do końca 2014 roku planowane jest zatrudnienie 30-40 specjalistów, a w przyszłości nawet większej ich liczby. Yandex również dodaje, że w nowym biurze będą odbywać się różne akcje technologiczne, np. finał zawodów Yandex.Algorithm.

Na blogu Yandex czytamy:

„Mimo że główne biuro Yandex znajduje się w Moskwie, pracujemy nad rozwojem naszych serwisów również w różnych krajach i miastach. Niektóre biura koncentrują się na rozwoju całego kompleksu usług. Na przykład w Jekaterynburgu pracują nad Yandex.Taxi i Yandex.Afisha,, w Petersburgu – nad Yandex.Auto, Yandex.Realty i Yandex.Work, a w Symferopolu znajduje się zespół ds. rozwoju interfejsów. Wszędzie jest dużo ciekawych projektów. Berlin jest uważany za jeden ze światowych centrów designu i powoli staje się europejskim centrum rozwoju start-up’ów. W tym mieście jest aktywne informatyczne społeczeństwo i są stworzone świetne warunki dla rozwoju biznesu. Oprócz tego, w Berlinie są dobre uniwersytety techniczne, które szkolą świetnych specjalistów.”

Na mapie poniżej można zobaczyć, gdzie znajdują się biura Yandex i czym się zajmują poszczególne ekipy specjalistów:

SPRAWDŹ:   Matrixnet - metoda uczenia maszynowego, czyli jak działa ranking w Yandex

Yandex.Ofis

Przypomnijmy: w listopadzie 2012 roku Yandex przeprowadził globalną aktualizację serwisu kartograficznego, prezentując szczegółową mapę świata w językach lokalnych i rosyjskim. Na mapie świata można zobaczyć szczegółowe schematy większości krajów. Najlepiej opracowane są mapy Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu, a także Europy i Ameryki Północnej – mają szczegółową sieć drogową, wszystkie główne ulicy i numery domów. Ponadto, Yandex.Maps pozwala budować krajowe i międzynarodowe połączenia drogowe.

Według badania StatCounter w 2013 roku, większość mieszkańców w Niemczech używa wyszukiwarki Google (94,15%), 2% korzysta z Bing, a trochę więcej niż 1% – z Yahoo. Możliwe, że otwarcie nowego biura będzie pierwszym krokiem w promowaniu wyszukiwarki Yandex w Niemczech.

Żródło: http://www.searchengines.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: