KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

W 2013 roku zyski Yandexa wzrosły o 64%

Yandex przedstawił swoje wyniki finansowe za 2013 rok. Według badań wyników spółki zysk netto Yandexa w 2013 roku wzrósł o 64% i wyniósł 13,5 mld rubli.

main_yandex-909

Zysk operacyjny w porównaniu do 2012 roku wzrósł o 36% i wyniósł 12,8 mld rubli. Przychody skonsolidowane wzrosły o 37% i wyniosły 39,5 mld rubli. Wskaźnik EBITDA wzrósł o 32 % i wyniósł 17,4 mld rubli.

„Czwarty kwartał i cały rok skończyliśmy z dobrymi wynikami finansowymi. Nasz udział w wyszukiwarkach rósł tak na urządzeniach stacjonarnych, jak i na mobilnych. Udoskonaliliśmy algorytmy wyświetlania reklamy kontekstowej, wzrosła również liczba klientów Yandex.Direct i odbiorców naszej partnerskiej sieci reklamowej. W tym roku my będziemy kontynuowali proces tworzenia serwisów, które będą pomocne dla wszystkich użytkowników we wszystkich krajach, w których działamy”, – mówi Arkadij Wołoż, prezes Zarządu Yandexa.

Yandex również podkreślił swoje najważniejsze osiągnięcia w czwartym kwartale 2013 roku. Według danych LiveInternet, jego udział w rosyjskim rynku wyszukiwarek wyniósł 61,9%. Liczba reklamodawców wzrosła o 10% w kwartale i o 30% w roku i przekroczyła 270 tysięcy.

W ostatnim kwartale 2013 roku w firmie nastąpiły pewne zmiany. Na przykład, rosyjski gigant internetowy kupił firmę Kinopoisk. Yandex.Market zaproponował właścicielom sklepów internetowych nowy model rozmieszczania oferowanych produktów – koszt za akcję (Cost Per Action, CPA). Do tego Yandex.Maps został przeniesiony na swoją własna platformę, co pozwala szybko aktualizować mapy państw i miast na całym świecie i oferować użytkownikom możliwość wyznaczenia tras na całym świecie.

SPRAWDŹ:   Look-alike — nowy mechanizm społeczno-demograficznego targetingu Yandexa

Na początku 2014 roku Yandex podpisał umowę partnerską z MultiShip – agregatorem serwisów logistycznych dla sklepów internetowych, i dogadać się z Facebookiem w sprawie współpracy. Dzięki temu każdy rosyjskojęzyczny wpis z Facebooka, zamieszczony przez użytkowników w trybie otwartym, może pojawić się teraz w wynikach wyszukiwania Yandex.

Źródło: http://therunet.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: