KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte uruchomił własny system przelewów elektronicznych

Serwis pozwala na przesyłanie pieniędzy przez Internet w postaci zabezpieczonego linku.

huge_38d4cf3f-a7a6-482a-8ca2-8c9e7d972155

System płatności MOBI.Dengi oraz singapurska spółka Fastacash przedstawiły serwis MOBI.Cash, który pozwala przelewać pieniądze w internecie za pośrednictwem sieci społecznościowych. Obecnie serwis działa dla sieci Vkontakte, a wkrótce będzie podłączony do Facebook i Odnoklassników, oprócz tego zostanie uruchomiona aplikacja mobilna.

Za pośrednictwem aplikacji MOBI.Cash użytkownicy Vkontakte mogą przelać pieniądze każdemu użytkownikowi portalu. Kwota nie może przekraczać 15 tysięcy rubli, ponieważ aplikacja nie będzie weryfikowała portfeli elektronicznych (chodzi o ustawę o płatnościach internetowych). Pieniądze są wysyłane z wirtualnej karty MasterCard, która jest powiązana z numerem telefonu komórkowego. Konto można uzupełnić za pomocą innej karty tego systemu płatniczego lub używając konta telefonu komórkowego.

Przesłane pieniądze wpływają na wirtualną kartę odbiorcy MasterCard i mogą być wykorzystywane tylko online: nie można je wypłacić, ale można płacić za towary i usługi przez internet w przypadku, gdy strona internetowa akceptuje płatności kartą MasterCard.

W celu dokonania przelewu w aplikacji należy określić kwotę oraz wpisać dane użytkownika. Serwis generuje zabezpieczony link za pomocą technologii Fastacash. Można go wysłać w prywatnej wiadomości lub zamieścić na stronie publicznej (na przykład, jako prezent). Otworzyć link będzie mógł tylko właściciel profilu VK.com.

Przez pierwsze 90 dni aplikacja będzie działać w trybie testowym i opłata za dokonanie przelewu nie będzie pobierana. Po tym czasie będzie pobierana prowizja w wysokości 1% od kwoty przelewu. W serwis zainwestowano około 30 milionów rubli. Twórcy Mobi.Cash liczą na to, że te środki zwrócą się w ciągu roku, a liczba użytkowników aplikacji wzrośnie do 10 milionów osób.

SPRAWDŹ:   Facebook blokuje użytkownikom VK.com możliwość synchronizacji news feeda

Serwisy internetowe banków TKS, Roketbank i Instabank również akceptują przelewy za pomocą sieci społecznościowych, jednak w tym przypadku trzeba być klientem jednego z wymienionych banków.

W kwietniu br. pojawiła się informacja o tym, że Facebook rozwija swój serwis płatności elektronicznych, który pozwala jego użytkownikom stworzyć wirtualny portfel, przelewać między sobą pieniądze i płacić za zakupy internetowe.

Źródło: therunet.com

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: