KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte stworzy nowy serwis dla reklamodawców

Serwis powinien ułatwić umieszczanie reklam w grupach sieci społecznościowej.

Vkontakte planuje uprościć komunikację między administratorami grup sieci społecznościowej i reklamodawcami, opowiedział rzecznik spółki Aleksander Kruglov na konferencji RIF+KIB 2013.

Teraz reklamodawcy muszą ręcznie szukać odpowiednie grupy, komunikować się z wykonawcami, pytać o statystyki, wymyślać ogłoszenia reklamowe i śledzić za ich publikacją. Administracja Vkontakte planuje wprowadzić nowy serwis, który pozwoli zautomatyzować ten proces.

Termin uruchomienia tego interfejsu nazwać nie mogę. Tutaj jest wiele pułapek – powiedział Kruglov.

Nie wiadomo, czy administracja Vkontakte będzie w jakiś sposób regulować warunki, na których administratorzy grup VK publikują reklamy. Teraz koszt jednego ogłoszenia reklamowego w grupach, z liczbą subskrybentów od 100 tysięcy osób waha się od 800 do 2000 rubli (80-200 PLN).

W najpopularniejszych grupach Vkontakte (z liczbą subskrybentów od 2 mln osób) obecnie można rozmieścić ogłoszenia reklamowe na okres od 1 godziny. Cena takiego 1-godzinnego ogłoszenia to mniej więcej 5-6 tysięcy rubli (500-600 zł). Zakładając, że administrator grupy rozmieszcza 5 takich reklam dziennie, wychodzi ponad 800 tysięcy rubli czystego zarobku miesięcznie (80 tysięcy zł). Nic dziwnego więc, że administracja sieci społecznościowej już dawno przymierza się do „zalegalizowania” tego rynku reklamowego na swoich zasobach i zarabianiu na tym.

SPRAWDŹ:   Vkontakte, największa sieć społecznościowa w Rosji, planuje międzynarodową ekspansję

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: