KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte przestaje współpracować z TNS i upublicznia swoje statystyki odwiedzalności

Zespół Vkontakte na swojej oficjalnej stronie umieścił informacje o zakończeniu współpracy z grupą badawczą TNS i o tym, że w najbliższym czasie ze stron Vkontakte zostaną usunięte liczniki firmy.

Paweł Durow, dyrektor generalny Vkontakte: «Nie tak dawno temu rosyjska TNS zaczęła dokonywać zmian w już opublikowanych przez nich samych raportów, więc poziom zaufania do liczb TNS na rynku spadł poniżej poziomu, na którym miałoby sens utrzymywać stosunki z tą firmą».

Kierownictwo Vkontakte zamierza skupić się na bardziej ujednoliconą w świecie online firmą badawczą ComScore i wyspecjalizowanym w Runecie liczniku LiveInternet, w związku z czym otwiera wcześniej zamknięty dostęp do statystyki frekwencji: www.liveinternet.ru/stat/vkontakte.ru/.

Według danych licznika LiveInternet, 10 września 2012 r. Vkontakte wykazał rekordową frekwencję – 38,4 mln użytkowników dziennie. To o 50% więcej niż średnia dzienna frekwencja serwisu we wrześniu 2011 roku.

Jak informuje gazeta «Wiedomosti», przedstawiciele TNS powiedzieli, że jeszcze nie dostali żadnego oficjalnego powiadomienia o odstąpieniu od umowy z siecią społeczną Vkontakte.

SPRAWDŹ:   Ukraińcy w sieciach społecznościowych: Yandex przeprowadził wielkie badanie

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: