KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte planuje wprowadzić własny system reklamowy

Serwis społecznościowy Vkontakte pracuje nad stworzeniem własnej sieci reklamowej i systemu retargetingu, które zostaną uruchomione do końca jesieni 2012 roku. O tym powiedział zastępca dyrektora generalnego Vkontakte Ilya Perekopskij w swoim przemówieniu na kazańskiej SeoConference 2012.

Teraz webmasterzy będą mogli zarabiać na umieszczaniu reklamy Vkontakte na swoich stronach internetowych. Przy czym dochód od tego partnerstwa zakłada się przyzwoity, porównywalny z dochodem z partnerstwa z promocyjno-medialnymi systemami wyszukiwarek.

Po uruchamianiu, testowaniu i debugowaniu, API sieci reklamowej Vkontakte będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Jednak Ilya Perekopskij podkreślił, że partnerami sieci będą mogli zostać tylko ci webmasterzy, którzy mają na swoich witrynach ruch dobrej jakości.

Twórcy aplikacji opublikowanych w Vkontakte jako pierwsi będą mogli przyłączyć się do sieci reklamowej i poczuć różnicę:

Na pytanie o tym, czy przeprowadzono już jakieś testowe uruchomienie sieci, przedstawiciel Vkontakte odpowiedział negatywnie. Plan jest taki, żeby uruchomić system i prowadzić debugowanie już w trakcie pracy, opierając się na opinii webmasterów i reklamodawców.

Ponadto, do końca jesieni planowane jest uruchomienie systemu retargetingu, która pozwoli przedstawicielom e-commerce monitorować aktywność użytkowników Vkontakte i pokazywać odpowiednią reklamę.

SPRAWDŹ:   Facebook blokuje użytkownikom VK.com możliwość synchronizacji news feeda

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: