KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte, największa sieć społecznościowa w Rosji, planuje międzynarodową ekspansję

Sieć społeczna «Vkontakte» zajmie się międzynarodową ekspansją zaraz po tym, jak jej udział w rynku rosyjskim przekroczy 70%. O tym w swoim profilu, zapowiedział założyciel sieci Paweł Durow.

pawel-durow

Napisał także, że «Vkontakte» jest najszybciej rozwijającą się siecią społecznościową w Rosji, powołując się przy tym na dane ComScore. «Według danych firmy analitycznej ComScore, od czerwca 2012 do czerwca 2013 roku liczba odwiedzin «Vkontakte» wzrosła o 22% w Rosji i o 24% w reszcie świata. Dla porównania: w analogicznym okresie liczba odwiedzin Facebook w Rosji spadła o 18% i stagnowała w świecie – 0% miesięcznego wzrostu i spadek o 8% dobowego (ComScore)» – napisał Paweł Durow.

Na przedstawionym niżej schemacie widać jak pokrywały się grupy unikalnych rosyjskich użytkowników sieci społecznościowych w grudniu 2012 i maju 2013 r. Vkontakte rzeczywiście zabiera użytkowników u konkurencji:

Liczby użytkowników sieci społecznościowych w Rosji

Do tej pory «Vkontakte» jeszcze nie zrobiła nic zauważalnego w kierunku początku ekspansji międzynarodowej, nie licząc pojawienia się interfejsu w języku angielskim. Być może właśnie to pozwoliło jej uzyskać, jako użytkowników, niektórych gwiazd i znanych na Zachodzie muzyków. Przeprowadzka na krótką domenę vk.com w styczniu 2012 roku sam Paweł Durow nazwał «wyłącznie lokalnym krokiem», dlatego że «krótka nazwa domeny dla zachodniego użytkownika jest raczej wadą niż zaletą, ponieważ nie niesie w sobie żadnych użytecznych informacji i w ogóle nie ma sensu».

Obecnie według danych LiveInternet dzienna liczba odwiedzin «Vkontakte» wynosi około 45 mln osób, drugie miejsce u «Odnoklassników» z 36 milionami.

SPRAWDŹ:   Najefektywniejszy format reklamowy na VK.com

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: