KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Vkontakte bije rekord odwiedzalności — 51 mln osób dziennie

9 września liczba odwiedzin najpopularniejszej rosyjskiej sieci społecznościowej Vkontakte po raz pierwszy przekroczyła 50 mln osób. Mówiąc dokładniej, dzienna liczba odwiedzin wyniosła 50,9 mln osób. O tym 10 września poinformował na swojej stronie założyciel serwisu społecznościowego Paweł Durow.

W celu monitorowania ruchu na stronie Vkontakte używany jest licznik LiveInternet. Współpracy z TNS i ComScore serwis odmówił jeszcze w 2012 roku. Zdaniem administracji Vkontakte, ich dane o odbiorcach portalu były nieprawidłowe.

Według danych LiveInternet, wczoraj rekord był powtórzony kolejny raz – dzienna liczba odwiedzin przekroczyła 51,8 mln osób. Według Pawła Durowa, Vkontakte jest nie tylko najbardziej popularną, ale i najszybciej rozwijającą się siecią społecznościową w WNP.

Ta liczba – 50 mln osób – oczywiście, jest imponująca. Według danych z rosyjskiego Funduszu Opinii Publicznej na lato 2013 roku, do internetu wchodzą 52,2 mln osób na dobę. Co prawda, tu liczy się tylko dorosłych mieszkańców (18+), podczas gdy znaczna część użytkowników Vkontakte stanowią nieletni.

W lipcu Paweł Durow napisał na swojej stronie: „Celem Vkontakte jest zająć więcej niż 70% rosyjskiego rynku, a następnie skupić się na ekspansji międzynarodowej„. Biorąc pod uwagę rekordy liczby odwiedzin Vkontakte oraz tempa wzrostu, międzynarodowa ekspansja portalu zacznie się już lada moment.

Źródło: therunet.com

SPRAWDŹ:   Socialbakers zrealizował system analityki dla Vkontakte

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: