KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

VK.com tworzy własny streaming muzyki

Sieć społecznościowa VK.com podpisała ugodę z amerykańską wytwórnią Sony Music, informuje gazeta „Wiedomosti”. Dokument został podpisany w sądzie, który miał rozpatrywać pozew Sony Music o naruszeniu jej praw do muzyki, zamieszczonej w sieci VK.com. W wyniku Sony Music wycofała wszystkie roszczenia, które miała do sieci społecznościowej. Według jednego z rozmówców „Wiedomosti”, podobnym wynikiem mogą się skończyć i dwie inne sprawy sądowe – z Warner Music i Universal Music (sąd nadal trwa).

VK zamierza uaktualnić swój serwis muzyczny, mówi jeden z rozmówców „Wiedomosti”: firma będzie wprowadzać płatne elementy i usuwać część darmowych funkcji w swoich mobilnych produktach. „W kontakcie” będzie oferować dwa rodzaje dostępu do muzyki – „darmowy”, ale z reklamami, oraz subskrypcję, mówi druga osoba, bliska do uczestników negocjacji.

Jeśli źródła „Wiedomosti” mają rację, VK.com zostanie największym na świecie streamingiem muzyki. Liczba użytkowników (a więc i słuchaczy) portalu Vkontakte jest znacznie większa, niż 75 milionów słuchaczy Spotify. Natomiast w porównaniu z rosyjskimi konkurentami, z Yandex.Muzyką i, Zvooq — grupa docelowa VK.com jest co najmniej kilka razy większa.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: