KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Ukraina: VK.com generuje 70% przejść na strony internetowe wśród wszystkich sieci społecznośćiowych

Według danych z jesieni zeszłego roku, Facebook generuje tylko 6% przejść, a Odnoklassniki – 17%. Wśród użytkowników mobilnego Internetu najwięcej osób korzysta z Androida (2,5 milionów). Takie dane na temat ukraińskich użytkowników VK.com przedstawił niedawno Wład Legotkin, sekretarz prasowy ukraińskiego przedstawicielstwa sieci.

Według danych Liveinternet, średnia dzienna liczba użytkowników internetu na Ukrainie znacznie się powiększa. Wiosną/latem 2011 roku ta liczba wynosiła 5 milionów, natomiast w styczniu 2014 roku wzrosła do prawie 12 milionów.

vk-ukraina1

VK.com nadal jest w pierwszej trójce najbardziej popularnych stron internetowych w Uanecie: według styczniowych danych Geminius, wyższe pozycje zajmują tylko Mail.ru i Google.

Jeżeli spojrzymy na szczegółowe dane użytkowników, to zobaczymy, że (przynajmniej na Ukrainie) VK.com już nie jest siecią społecznościową wyłącznie dla nastolatków. Według statystyk największa grupa użytkowników to osoby w przedziale wiekowym 35 – 44 lata.

vk-ukraina2

Poniżej przedstawiamy dane z lutego, dotyczące podziału użytkowników internetu mobilnego:

• Android — 2,5 milionów
• iOS iPhone — 650 000
• iOS iPad — 250 000
• Symbian OS — 530 000
• Windows Phone — 150 000

Oprócz tego Legotkin przedstawił dane z 2012 roku odnośnie popularności VK.com w poszczególnych największych ukraińskich miastach.

vk-ukraina3

Warto pamiętać, że niedawno rosyjski holding internetowy Mail.ru Group zawarł umowę na zakup firmy Bullion Development Limited, która jest właścicielem 12% udziałów VK.com.

Źródło: http://ain.ua/

SPRAWDŹ:   Reklamy Yandex.Direct zaczęły wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Mail.Ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: