KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Turecki Yandex obchodzi pierwsze urodziny. Rosyjski – 15-te

20 września 2011 r. Yandex uruchomił portal w Turcji. Yandex.com.tr przedstawia usługi, stworzone specjalnie dla tureckich użytkowników – Wyszukiwarkę, Pocztę, Mapy, Korki samochodowe itd.

Turcja jest pierwszym krajem dla Yandex, w którym w ogóle nie mówią po rosyjsku. Yandex nie tylko zlokalizował już istniejące serwisy, ale zrobił zupełnie nowy produkt. Wyjście na turecki rynek komplikowało się i tym, że w przeciwieństwie do Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi, portal był wcześniej zupełnie nieznany dla lokalnych użytkowników.

Yandex.Turcja obchodzi pierwsze urodziny

Póki w tureckim The Ritz Carlton odbywało się spotkanie z dziennikarzami poświęcone rocznicy otwarcia biura w Turcji, pozostałe biura Yandex – od Moskwy do Odessy – napełniały się świątecznymi balonikami i tematycznymi cukierkami. «Wielki» Yandex przygotowuje się do obchodów swoich 15-tych urodzin.

Zwykle urodziny Yandex obchodzą 23 września, ale w tym roku postanowiono przedłużyć przyjemność i łącząc dwa miłe wydarzenia obchodzić je przez całe trzy dni.

Rocznica Yandex w Turcji nie pozostała bez uwagi Google. Turecki kierownik lokalizacji interfejsów Yandex Karaaslan Elife opublikował zdjęcie słodyczy z życzeniami:

Google składa życzenia tureckiemu Yandexowi

Co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza: «Rodzina Google Turcja składa życzenia z powodu pierwszych urodzin!».

Przyłączamy się i życzymy Yandex dalszego rozwoju i dobrobytu! :)

SPRAWDŹ:   Yandex.Money — jak stworzyć portfel, jak doładować konto w Yandex

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: