KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Sieć społecznościowa „Odnoklassniki” skróciła nazwę i adres strony do OK.ru

Sieć społecznościowa „Odnoklassniki” przeprowadziła szeroko zakrojony rebranding: jej nazwa została skrócona do „OK”, a adres strony internetowej zmienił się na ok.ru i jest teraz jej głównym adresem.

Serwis społecznościowy nie planuje zrezygnować ze starego adresu: odnoklassniki.ru nadal będzie działał. Od 7 sierpnia firma zaczęła używać wszędzie ok.ru – nowy adres będzie również wykorzystywany w wyszukiwarkach i wynikach wyszukiwania.

Rzecznik prasowy portalu Ilja Grabowski mówi: „Teraz „Odnoklassniki” – to „OK”. Krótka, klarowna i wygodna nazwa, która już od dawna była przez nas używana. Teraz prezentujemy „OK” w sposób oficjalny.

W celu współpracy nad zmianą nazwy serwisu oraz projektu strony głównej został zaproszony projektant Karim Rashid. W efekcie pojawiło się kilka „paralaksów” – obrazów tła z efektem trójwymiarowym.

odnoklassniki-1

odnoklassniki-2

odnoklassniki-3

Grabowski przyznaje, że treści zamieszczane na „Odnoklassnikach” służą regularnie jako materiał do absurdalnych kolekcji w Runecie: „Łabędzie, jaskrawe kotki, róże w diamentach i ramki w kształcie kwiatów lotosu – to jest to, czym już nie da się zaskoczyć gości tej sieci społecznościowej. Podobne rzeczy mogą obrażać poczucie piękna zwykłego człowieka. Ale sami użytkownicy odnoszą się do tego z dużą dozą ironii i ze zdrowym poczuciem humoru”. Współpraca z Karimem Rashidem została wytłumaczona pragnieniem firmy spojrzeć na użytkowników i ich wyrażenie siebie pod nowym kątem.

Główny konkurent „Odnoklassnikow’, sieć społecznościowa „VKontakte”, wykupiła swoją własną dwuznakową domenę vk.com jeszcze w 2009 roku i ostatecznie „przeniosła się” na nią 25 stycznia 2012 roku. Jak pisał Paweł Durow, taki adres jest „2 razy krótszy, ładniejszy, wygodniejszy dla obsługi przez urządzenia mobilne, łatwiejszy dla użytkowników zagranicznych oraz przyjaźniejszy w celu dalszego rozwoju”.

SPRAWDŹ:   Miedwiediew: "Internetu nie możemy dusić, ale musimy wiedzieć, co się w nim dzieje"

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: