KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

Sędzia: „Yandex nie wprowadza użytkowników w błąd swoim sloganem”

Chamowniczeski sąd odrzucił skargę Denisa Korkodinova o zaspokojeniu roszczenia do Yandexa. Bloger z Uljanowska zarzucał firmie pretensje dotyczące wprowadzającej w błąd reklamy. Sędzia Igor Kananovich podjął decyzję, że slogan na stronie internetowej «Znajdzie się wszystko» – wcale nie jest reklama, a designerskim elementem. Wyszukiwarka natomiast ostrzega użytkownika w umowie o wszystkich swoich wadach i opcjach.

Korkodinov narzekał na «Yandex-filtry», które utrudniają indeksowanie stron, które w pełni odpowiadają przepisom prawa. Za to, że Yandex ogranicza prawa użytkowników do uzyskiwania informacji, bloger domagał się odszkodowania kwotą 10 milionów rubli (1 mln zł).

Wyszukiwarka instaluje filtry, aby wszelkie sposoby oszukiwania algorytmów za pomocą czarnej optymalizacji stały się nieskuteczne. Korzystając z SEO prawidłowo, właściciele witryn mogą się nie martwić o to, że mogą trafić pod filtry.

Yandex jest zadowolony decyzją sądu, tak jak kierownictwo firmy twierdzi, że nie mają zamiaru wprowadzić kogoś w błąd. Korkodinov zapowiada, że złoży odwołanie. Jego zdaniem, sąd nie stanął po stronie bloggera, aby inni liczni użytkownicy nie zaczęli bombardowanie Yandexa roszczeniami.

SPRAWDŹ:   [Raport] Social Commerce w Rosji. Jak rosyjskie firmy sprzedają poprzez social media i messengery

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: